Трускавецький вісник № 187 (915) від 23 грудня 2014 р.

 

Трускавецький вісник № 187 (915) від 23 грудня 2014 р.

23.12.2014У номері: В лікарні пробували розставити крапки над «і»; «Ульотне пиво» відкрилось красиво; Поділись різдвяним теплом.

Новини Трускавця та регіону

Викладачі-хабарники – під прицілом

Майдан змінив українців і повинен змінити Україну. Такі явища як корупція та хабарництво повинні жорстоко каратися – не тільки щоб покарати винних, а й з метою профілактики, щоб іншим було неповадно. Хоча боротьба з хабарництвом в сфері освіти не є основним завданням Антикорупційного об`єднання у м. Трускавці, проте ряд звернень студентів Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка є тривожним сигналом, що не все гаразд у цьому прекрасному вищому навчальному закладі, який для багатьох членів АО є альма-матір`ю. Тому після закінчення зимової сесії дані про викладачів-хабарників будуть передані особисто ректору вишу п. Надії Скотній, а також у правоохоронні органи, засоби масової інформації та в ГО «Дрогобицький Майдан».

Власна інформація

В лікарні пробували розставити всі крапки над «і»

Актовий зал Трускавецької міської лікарні давно не бачив такої великої кількості людей. Всі місця зайняті, по проходах неможливо пройти, декому стає погано, хоча, здавалося б, медики не мають хворіти. За нашими підрахунками, на зустріч прийшло біля півтисячі працівників КП «Трускавецька міська лікарня» - лікарі, медсестри, санітарки, технічні працівники, кухарі тощо.

Головний лікар ТМЛ Андрій Кульчинський пояснює, що приводом зборів став лист, написаний одним із працівників лікарні, лікарем, завідувачем урологічного відділення Орестом Лисиком. Лист складений у формі запитань і адресований міському голові Трускавця, голові Служби безпеки України та Генеральному прокурору України. І практично основний час зустрічі головного лікаря з персоналом лікарні було потрачено на відповіді на запитання, викладені у цьому листі.

Чи відповідає головний лікар вимогам щодо займаної посади стосовно стажу роботи та категорії? За які кошти придбав дорогий автомобіль? Чому зрізаються дерева на території лікарні, чи є на це необхідні дозволи? Чому на роботу приймаються лікарі з Донецька, коли свої працюють на 0,25 або і на 0,1 ставки? Чи були ці люди працевлаштовані відповідно до вимог трудового законодавства? За які кошти головний лікар тричі в цьому році їздив за кордон? Чи правомірно проводиться будівництво нових приміщень на території Трускавецької міської лікарні?

Ці та інші питання із листа-скарги в більшості своїй не нові. Більше половини цих питань ставилося ще в перший рік роботи Андрія Кульчинського на посаді головного лікаря. Нагадаємо, що на «Трускавецькому віснику» ще в жовтні 2011 року піднімалося питання недостатньої кваліфікації Андрія Кульчинського, якого тоді призначили на посаду головного лікаря (стаття «Кадрове безумство з ознаками корупційних діянь»). Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників охорони здоров’я, затверджений Наказом МОЗ України від 29.03.2002 за № 117 та погоджений Міністерством праці та соціальної політики України (із змінами, внесеними згідно з Наказами МОЗ № 131-О від 18.06.2003 та № 277 від 25.05.2007) в пункті 1.3 чітко регламентує, що “головний лікар обласної, центральної міської, міської, центральної районної та районної лікарень” повинен відповідати таким кваліфікаційним вимогам: 1) післядипломна спеціалізація за фахом “Організація і управління охороною здоров’я”, 2) вища кваліфікаційна категорія за лікарською спеціальністю та за фахом “Організація управління охороною здоров’я”, 3) стаж роботи за лікарською спеціальністю для головного лікаря обласної лікарні — не менше 10 років, та за фахом “Організація управління охороною здоров’я” — не менше 8 років; для головного лікаря центральної міської та центральної районної лікарень — відповідно не менше 7 та 5 років, 4) стажування в органах управління вищого рівня.

Так от, це питання не хвилювало чомусь нікого крім одного журналіста – ні в 2011, ні в 2012, ні в 2013 році, ні майже весь 2014 рік. Не хвилювало ні міського голову, який звільнив із займаної посади попереднього головного лікаря Осипа Свіжинського та уклав і щороку поновлював контракт з Андрієм Кульчинським, не хвилювало ні правоохоронні органи, ні членів колективу лікарні. Тому факт, що це питання «раптово» виплило напередодні місцевих виборів – не що інше, як політичне замовлення.

Андрій Кульчинський пояснює, що за три роки на посаді головного лікаря підвищував свою кваліфікацію, наводить приклади, показує сертифікати, розповідає, що навчався в Літній школі, навчається і зараз у Львові, переймає досвід зарубіжної медицини. Саме тому і їздив цього року на кілька днів до Парижа, щоб познайомитися з передовими європейськими клініками. Каже, що їздив на запрошення члена ради правління Українського лікарського товариства Андрія Базилевича, причому їздив за свої, кровно зароблені кошти. Це була одна з трьох цьогорічних закордонних поїздок, якими тикають в очі головному лікарю. Друга – в Болгарію із сім`єю, на один тиждень. Хіба не має права лікар на відпочинок? А третя поїздка – теж на навчання, щоправда не за кордон, а в сусіднє Закарпаття…

Андрій Кульчинський не кається, що взяв на роботу біженців із Донецька, висококваліфікованих урологів, зокрема і кількаразово згадуваного в листі Ігоря Деркача. Щодо зрізання дерев, то на це є необхідні дозволи. А щодо співпраці з приватними фірмами, які вкладають кошти у розвиток лікарні, то головний лікар переконаний, що нічого протизаконного тут нема. Для прикладу, добудова, про яку теж згадується в листі, дала можливість утеплити хірургічний корпус, де раніше було завжди холодно. Втім, більш вичерпні відповіді на поставлені запитання вже публікувалися, в тому числі і на «Трускавецькому віснику»: у статті «Чи все гаразд у трускавецькій лікарні?» від 20 червня 2013 року та статті «Андрій Кульчинський: «Якщо хочеш щось змінити, бери на себе відповідальність і працюй!» від 1 липня 2014 р. Тому нема сенсу вкотре переповідати почуте на зборах колективу 22 грудня. Бо чим більше ти щось доводиш, тим більші підозри накликаєш на себе. Як у тому анекдоті, де чоловік не мав доньок, а доводив, що вони не курви…

Термін контракту головного лікаря міської лікарні закінчується 31 грудня. Міський голова може цей контракт і не продовжити, якщо має якісь аргументи. За часів Сталіна жартували, що «була б людина, а стаття знайдеться», тож надуманих приводів можна буде знайти скільки хочеш. За нашою інформацією, в Трускавецькому суді вже лежить справа щодо контракту з головним лікарем ТМЛ. Але суди тривають довго, а до місцевих виборів – якихось півроку, ну максимум дев`ять місяців. Тому зрозуміло, що діючий мер, у якого нещодавнє соціологічне опитування виявило аж 3% підтримки трускавчан, усуває потенційних конкурентів – спочатку контракт не продовжив депутату Олександру Ткаченкові, тепер – депутату Андрієві Кульчинському.

Екс-мер Трускавця Лев Грицак має 10,9% такої підтримки, хоча ще не декларував, піде він на вибори мера чи ні. А Андрій Кульчинський вже тепер може розраховувати на те, що його підтримує 24% виборців міста-курорту, хоча Ігор Кісак і дихає йому в спину.

Збори в Трускавецькій лікарні закінчилися великим обуренням працівників – як, за добру роботу їхнього очільника хочуть звільнити з посади? Більш радикальні обіцяли йти пікетувати мерію, поміркованіші запропонували наразі лише збирати підписи під досить виваженим толерантним листом на адресу поки що діючого міського голови Трускавця. Пояснення Андрія Кульчинського не задовольнили автора скарги Ореста Степановича Лисика, але повноцінно йому виступити не дали. Щоправда, з кількох слів лікаря-уролога стало зрозуміло, що написати лист його спонукали особисті мотиви – страх втратити посаду та незадоволення успіхом інших лікарів, недавно прийнятих на роботу.

Колектив лікарні підтримав слова свого головного лікаря, що сміття з хати виносити не потрібно. Це стосується і ситуації із виявленими на горищі ящиками медикаментів, і ряду недоліків, які мають вмерти в лікарні. Але цілком очевидним є факт, що загальнолікарняними зборами все це не закінчиться…

Володимир Ключак

Поділись різдвяним теплом!

Друзі, волонтери та всі небайдужі українці! Триває акція «Поділись різдвяним теплом. Різдво для дітей із зони АТО».

Благодійний фонд «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ звертається до Вас із проханням прийняти до себе на Різдво дітей зі Сходу, котрі зараз перебувають у жахливих умовах війни! Діти з села Кримське Новоайдарського району Луганської обл. потребують Вашої допомоги! Зараз у них немає практично нічого, будинки зруйновні, електроенергії немає, їжі теж не вистачає, діти живуть у підвалах та дуже мерзнуть. Усі перебувають у великому страху, оскільки бомбардування з боку російської сторони не припиняється, постійно чути вибухи!

Тому вся Самбірсько-Дрогобицька єпархія та зокрема БФ «Карітас» просять, аби зголосились сім’ї, котрі готові прийняти до своїх домівок дітей біженців, котрі стали жертвами російсько-української війни! У них немає вибору! Тому просимо також Вас подарувати їм частинку Різдвяного тепла та любові, прийміть та прихистіть цих дітей на два тижні Різдвяних світ до себе. Просимо, аби кожна сім`я, яка зголоситься, змогла нагодувати їх на Святий Вечір та протягом двох тижнів забезпечити сніданками та вечерями, по можливості виділити нічліг у своєму домі, щоб нарешті вони змогли спати спокійно та без пострілів. Також просимо тих, хто має транспорт зустріти цих дітей безпосередньо у м. Дрогобичі та порозвозити у сім`ї. Нехай Вас Бог благословить та винагородить Вас сторицею. І пам’ятайте – Марія з дитятком Ісусом сьогодні знову проситься на Різдво до нашої оселі...

Хто готовий прийняти на Різдво дітей з села Кримське, просимо звертатись безпосередньо у БФ «Карітас»: м. Дрогобич, вул. Чорновола, 4, або за телефоном: 096-67-02-289. Нижче подаємо реквізити для перерахування коштів.

Одержувач: Благодійний Фонд «Карітас СДЄ УГКЦ»

ЗКПО 26268852, р/р 2600801160264, ДВ ЦФ ПАТ Кредобанк, МФО 325365

Призначення платежу: благодійна пожертва для дітей із зони АТО

Або: Дрогобицьке відділення Львівської обласної філії ПАТ «Укрсоцбанк»

Транзитний рахунок 29248600000006, ОКПО 00039019, МФО 300023

Призначення платежу: для поповнення скр. № 26253625022790

Гарко Ольга Миколаївна (благодійна пожертва для дітей із зони АТО).

Прес-служба БФ «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ

 «Ульотне пиво» відкрилось красиво

19 грудня, на свято Миколая, попри всі складнощі та тривожні новини, діти та дорослі отримали очікувані подарунки та зовсім несподівані сюрпризи. Тому, що людина не може постійно жити в напрузі та стресі, а намагається попри все зробити свято рідним, близьким, знайомим і не дуже. Приємне і красиве свято подарувало цього дня трускавчанам та гостям міста «Сузір’я Лева» - на вулиці Данила Галицького,2 біля СПА-центру «П’ятий океан» відкрито реконструйований новий «старий» паб «Ульотне пиво».

Все тут зроблено для затишного відпочинку та задоволення справжніх мужчин та їх подруг – пілотно-повітряна атрибутика, плазмовий екран для перегляду найцікавіших спортивних подій та живе Микулинецьке пиво. На відкритті на гостей чекало багато цікавих конкурсів та вікторин, в тому числі й з випивання пива. Неповторну музичну атмосферу створив кавергурт «Cherry Bombers». А під закінчення вечора ведуча свята Зоряна Конопельська повідомила гостям, яким принесли рахунки за замовлені страви та напої, що ці рахунки вони не оплачують, а можуть просто забрати собі на пам’ять, бо з кожного столика за вечір – лише по символічній одній гривні на початок.

А вже з 20 грудня в пабі був заведений та почав діяти Календар випитого пива, в якому потрібно зареєструватися, і де фіксуватимуться всі випиті бокали гостей. І за підсумками місяця найбільші поціновувачі пінного напою отримають призи.

На закуску до пива в пабі «Ульотне пиво» пропонуються страви на грилі, цікаві салати та гарячі страви. Якщо після солоного захочеться солоденького, є й фірмові десерти.

Іра ЦиганСоздан 23 дек 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником