Трускавецький вісник № 192 (920) від 30 грудня 2014 р.

 

Трускавецький вісник № 192 (920) від 30 грудня 2014 р.

30.12.2014У номері: Від громади та від закону не втечеш; Звіт у кращих ленінських традиціях; Короткі новини регіону.

Новини Трускавця та регіону

У театрі ім. Ю. Дрогобича відбулася прем'єра вистави «Лавина» за п'єсою сучасного драматурга з Туреччини

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, у неділю, 28 грудня, у Львівському академічному музично-драматичному театрі ім. Ю. Дрогобича відбулася прем'єра вистави «Лавина», на якій був присутній автор  п'єси – відомий сучасний турецький драматург Тунджер Джюдженогли та перекладач твору – віце-консул українського посольства в Туреччині Олександр Кучма.    

Автор, який вперше відвідав Україну, високо оцінив творчу роботу театру. У своєму виступі після вистави він особливо відзначив сценічне рішення та фахове акторське виконання.

Тунджер Джюдженогли – це авторитетне ім’я сучасного театрального світу. У творчому доробку драматурга 25 п'єс, його роботи перекладені на 40 мов і поставлені у 17 країнах Європи,‪ Азії та ‪Близького Сходу. Успіх творів Тунджера Джюдженоглу перш за все полягає у тому, що герої його п’єс - звичайні люди, які кожен день розв’язують питання, знайомі кожному глядачеві.

У виставі дрогобицького театру над постановкою працювали:  режисер театру – Олександр Король, сценограф – Ярослав Данилів, костюмер – Юлія Гнатенко. У виставі задіяні: Алла Шкондіна, Олександр Морозов, Надія Цибульська, Галина Чеботарьова, Ірина Осламенко, Сергій Дудка, Іван Гарасимчук, Марія Свіжінська, Віра Хомин та інші.

Власна інформація

У Бориславі люди потерпають від нафто-водяної суміші та газу

У Бориславі мешканці житлового будинку № 12, що на вул. В.Чорновола, потерпають від виходу на поверхню нафто-водяної суміші та газу. Про це повідомив власкор ІA ZIK.

З цього приводу до Борислава прибули заступник директора департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Олександр Харчук та начальник відділу вугільної та нафтової промисловості департаменту розвитку інфраструктури, дорожнього господарства та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Антонас Вербаускас. За їх участю, а також секретаря міської ради, в.о. міського голови Ігоря Яворського, начальника відділу геології та буріння НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» Ореста Залокоцького, головного державного санітарного лікаря Дрогобицького району та м. Борислава Романа Ковтала, головного архітектора м. Борислава Тараса Баумкетнера та інших посадовців відбулася робоча нарада щодо подолання наслідків інтенсивних нафтопроявів та виходу газу на поверхню в житловому будинку №12 та на прилеглій території по вул. В.Чорновола.

Засідання було розпочато в приміщенні міської ради, відтак учасники наради відбули на місце події, де зустрілись з мешканцями будинку.

За результатами доповідей фахівців та представників міської влади, зустрічі з мешканцями та з урахуванням обговорення учасники робочої групи визнали ситуацію, що сталася в будинку №12 на вул. В.Чорновола та на прилеглій території внаслідок інтенсивних нафтопроявів та виходу газу на поверхню і призвела до погіршення умов проживання людей, такою, що потребує невідкладного вирішення.

Визначено таку послідовність дій. Спочатку проведуть комплекс заходів щодо зменшення загазованості та відводу нафто-водяної суміші від будинку, а потім, за потреби, – часткове або повне відселення мешканців будинку.

Планується залучити до розв’язання проблеми науковців, виготовити відповідний проект. З метою контролю, оперативного реагування та запобігання виникненню кризових ситуацій буде залучено представників відділення фізико-хімії горючих копалин Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України, які проводитимуть моніторинг прибудинкової території. Також буде забезпечено постійний моніторинг умов проживання мешканців будинку і проведення лабораторних досліджень повітря у квартирах, підвальних приміщеннях.

Міська рада звернулась до керівництва НГВУ «Бориславнафтогаз» із проханням продовжити відкачку та відведення нафто-водяної суміші від будинку та досліджень загазованості будинку і прибудинкової території до вирішення питання щодо залучення іншого підприємства до виконання цих робіт.

ЗІК

Від громади та від закону не втечеш

Сьогодні, 30 грудня, відбулося попереднє судове засідання за позовом головного лікаря Трускавецької міської лікарні Андрія Кульчинського до міського голови Трускавця Руслана Козира (третя сторона – Трускавецька міська рада). Справу слухає суддя Віталій Грицьків, голова Трускавецького суду.

На судове засідання прибули позивач Кульчинський Андрій Богданович, головний лікар ТМЛ, житель м. Трускавця, та представник третьої сторони (Трускавецької міської ради) Петренко Олег Васильович, начальник юридичного відділу ТМР, житель м. Дрогобича. На засідання не з`явився відповідач Козир Р.Я. Як пояснив представник третьої сторони Петренко О.В., міський голова згідно свого розпорядження перебуває у відпустці з 24 грудня 2014 р. до 9 січня 2015 р. «На момент отримання матеріалів справи його не було на території міста», - зазначив Олег Васильович.

Оскільки судовий позов подано не до Козира Р. Я. як фізичної особи, а до Козира Р.Я. як особи посадової (міського голови Трускавця), то згідно логіки та закону на суд повинна б з`явитися особа, котра виконує обов’язки міського голови Трускавця на даний час. Згідно поданого начальником юридичного відділу ТМР Олегом Петренком розпорядження міського голови від 23.12.2014 р., в.о. мера Трускавця на період відпустки Козира Р.Я. призначено Валентину Анатоліївну Бодак, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади. Проте Валентина Бодак на судове засідання не з`явилася.

Цікаво, що під час акції протесту, яка відбулася у понеділок, 29 грудня, під стінами трускавецького міськвиконкому і в якій за різними підрахунками взяло участь від 200 до 300 осіб, в.о. мера Трускавця Валентини Бодак теж не було ніде видно. Принаймні в момент, коли протестувальники зайшли всередину мерії, її на місці вже не було. Є інформація, котра зараз перевіряється, що під час проведення акції протесту 29 грудня Валентина Анатоліївна спішно (можливо в паніці) покинула приміщення міської ради через запасний (чорний) хід. Очевидно, боялася, що медики можуть згадати їй не тільки продаж приміщення дитячої лікарні, ситуацію з приміщенням санстанції та інші оборудки, але і трагічний випадок на вулиці Городище, під час якого її чоловік Анатолій здійснив жахливе ДТП, в результаті якого постраждав молодий трускавчанин Ярослав В. В цивілізованій державі після такого випадку посадовець моментально іде у відставку, оскільки не має жодного морального права займати посаду у владній інституції.

Оскільки на попереднє засідання у судовій справі «Головний лікар трускавецької лікарні проти міського голови Трускавця» не з`явився ні відповідач, ні його представник, то суд виніс увалу про перерву. Наступне попереднє судове засідання у цій справі пройде 12 січня 2015 р., розпочнеться воно о 11.00. Що буде до того часу з посадою головного лікаря міської лікарні – невідомо. Згідно розпорядження міського голови Трускавця від 23.12.2014 р. Андрій Кульчинський з 01.01.2015 р. вже не головний лікар і має забрати свою трудову книжку 31 грудня 2014 р. Згідно ухвали суду від 25 грудня 2014 р. щодо забезпечення позову жодних дій вчиняти не можна до закінчення слухання справи по суті та оголошення ухвали, яка буде винесена згідно чинного законодавства України.

І ще один штрих – під час сьогоднішньої (30 грудня) щотижневої апаратної наради в Трускавецькій міській раді ні словом не згадали про вчорашні події під стінами мерії. Зате і вчора, і сьогодні після наради було дуже багато розмов у кулуарах. Багато працівників мерії з надією чекають продовження пікетів, щоб позбутися завислого над собою дамоклевого меча в особі непередбачуваного та залежного від кількох інтриганів міського голови. Дивує і той факт, що апаратна нарада, яка традиційно проводиться в понеділок, цього тижня пройшла чомусь саме у вівторок. Напевно, саме страх перед трускавецькою громадою змусив владців Трускавця прийняти таке рішення – перенести нараду та втікати від пікетувальників. Бо із зали засідань, де проходять апаратні наради, запасного чорного виходу немає, щоб втікати через нього, плутаючись у спідниці…

Володимир Ключак

Звіт у кращих ленінських традиціях

Якби не звіт міського голови, котрий відбувається наприкінці кожного року – трускавецька громада не знала б, настільки вона заможна, щаслива і багата. Принаймні, таке враження складається від почутого у кінотеатрі «Злата» 23 грудня. Мер міста Руслан Козир звітував перед трускавецькою громадою про здобутки. Цікаво, що не тільки про здобутки своєї команди – у звіті традиційно йшлося про досягнення та успіхи людей, які у більшості своїй не мають жодного відношення до міської ради, а тим більше до міського голови. Такі бачте традиції, ленінські. Селяни накосили, доярки надоїли. Хто молодець? Правильно – партія!

Але повернемося до нашого звіту. Усіма точними цифрами та конкретними здобутками ви можете поцікавитися на сайті міської ради. Їх там добряче розписали. Скажу лише загальне враження та зупинюся на окремих питаннях, які лунали від громади. А ось тут вже цікавіше, бо поки Руслан Ярославович розпинався про посильну і непосильну допомогу воїнам АТО, на звіт завітали самі атівці і поставили чіткі і конкретні запитання. Одне з них стосувалося виділеної землі, бо подейкують, що виділена воякам під будівництво місцина не придатна для будівництва. Доки розбиралися так чи не так, мер ненароком обмовився, як то кажуть, по Фрейду. Кинув фразу «розбирайтеся і вирішуйте свої питання самі!». І сказати, що саме цю фразу висмикнули з контексту важко, бо контекст це і є привід засумніватися у щирій підтримці. Та й піар на АТО зараз не в тренді. Бачте, люди такої самореклами не сприймають, а тому представник воїнів Роман Буртовий, котрий задавав запитання мерові відреагував на вислів мера по-своєму: «Ми, ті хто були на Майдані і тепер воює в АТО зробили для України більше, ніж ви усі тут разом узяті!».

Дивною, м’яко кажучи, не очікуваною була реакція на слово «прокуратура», котре пролунало у залі. До емоційного випаду мера у бік прокурора долучився секретар міської ради Петро Шумин. Він буквально вискочив на сцену, щоб на увесь зал прокричати: «То не прокуратура, то кодло! Не звертайтеся до такого прокурора!». Тут же почула коментарі із залу: «І це кажуть офіційні особи!?».

Були запитання до мера різної ваги і ґатунку. Хтось хотів знати, чи є на думку мера міста прозорими дії міської влади і чому ніколи не звітують інші відповідальні особи та керівники управлінь, відділів, мерові заступники? Хтось ставив під сумнів самі дії, мовляв, чи правильно робить господар, котрий спочатку шиє, а потім кроїть? Йшлося саме про злощасну вулицю Т. Шевченка, яку вже до половини «зашили» в тротуарну плитку, не залишивши натяку на проїзд для спеціального транспорту, як планувалося. Вже зашили, а тепер намагаються кроїти, перетягуючи проект реконструкції через сумнівні схеми і нав’язуючи депутатам відповідальність, імітуючи громадські слухання. Цікавими були запитання у записках. Звісно анонімні, бо напевне люди не наважувалися говорити про таке біля мікрофону: чому ведуться земляні роботи на старому цвинтарі і руйнуються старі могили? Мер про це не знав. Це для нього стало новиною. На твердження про те, що у підвальному приміщенні одного з кінотеатрів не лише існує, а й процвітає підпільний ігровий клуб, Руслан Ярославович віджартовується. От, якби знав, може б скористався його послугами, просто не має на це часу. Виходить, ті клопоти, котрі турбують людей – не важливі. Виходить, над ними можна кепкувати, на них можна не зважати.

Бо так було ледь не з усіма, хто намагався задати будь-які питання. При чому, на деякі з них вартувало б дати людям вичерпну і правдиву відповідь, бо скільки б не говорили про проблеми водоканалу, хаотичну забудову міста чи незаконну приватизацію, вони нікуди не зникають. Про них говорять, але їх не вирішують. З  більшості із тих, хто виходив до мікрофону мер робив публічне посміховисько і, в більшості випадків, зневажливо пропонував звернутися до нього у письмовому вигляді. Але апогеєм зустрічі стало останнє запитання до міського голови від жіночки, котра працює у КП «Парк курортний». Точніше не запитання, а щире замилування особою міського голови: він хороший господарник, бо він нарешті посприяв, аби людям виплатили заробітну плату. Зал відреагував іронічними сміхом та аплодисментами.

Яна Липнева, ТрускавецьІнфоСоздан 30 дек 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником