Трускавецький вісник № 193 (921) від 31 грудня 2014 р.

 

Трускавецький вісник № 193 (921) від 31 грудня 2014 р.

31.12.2014У номері: Ху із Козир, або День закритих дверей; Жити по-новому чи повірити в себе; Інформує податкова.

Новини Трускавця та регіону

Дрогобичани вшанують Степана Бандеру в день його народження

У четвер, 01 січня, о 13.00 год. біля пам’ятника Степану Бандері у Дрогобичі відбудеться віче з нагоди 106-ї річниці від Дня народження Провідника ОУН. Влада міста запрошує дрогобичан та гостей Дрогобича взяти участь у заході вшанування Бандери.

Натомість у вівторок, 6 січня, об 11 год.  на головній площі Дрогобича, поруч з Центральною ялинкою та Різдвяною шопкою відбудеться урочиста церемонія встановлення святкового  Дідуха. А у п’ятницю, 9 січня, о 15 год. на площі Ринок за участю священнослужителів, мистецьких та народних колективів міста, хорів церков,  вертепів  розпочнеться Різдвяне дійство “Колядує Франкове Підгір’я».

Власна інформація

Будьте уважними при використанні піротехнічних засобів!

Якщо ви придбали петарди, ракети чи феєрверки або вирішили побути в місцях їх масового застосування, суворо дотримуйтесь основних правил безпеки:

- не купуйте петарди і феєрверки на стихійних ринках, в електричках, в підземних переходах, а тільки в магазинах, що мають держліцензію на продаж піротехніки. Придбана з рук піротехнічна іграшка може розірватися вже в момент підпалу, а як вона діятиме в процесі спалювання порохової суміші – взагалі не передбачиш;

- не збирайте залишки ракет, що впали на землю, вони можуть вибухнути у вас в руках, і в жодному разі не кладіть їх до кишені, це може привести до непередбачуваних і трагічних подій;

- кожен виріб має бути забезпечений інструкцією українською або російською мовою, яка містить обмеження в користуванні за віком (чи можна давати в руки дітям) і правила утилізації;

- переконайтеся, що термін їх придатності не закінчився. Багато нешкідливих хлопавок після довготривалого зберігання стають смертельно небезпечними;

- не намагайтеся дізнатися, що у ракети всередині. Не виключено, що ваша цікавість може коштувати вам життя;

- обминайте стороною піротехніку з дефектами. Якщо корпус тріснув, роздувся або видно, що виріб намок, навіть близько до нього не підходьте. У будь-який момент вона може спалахнути;

- піротехніку не можна зберігати без упаковки, в якій вона продавалась. А вже тим більше не носіть її в кишенях – суміш, яка містить порох, може від тертя вибухнути;

- не лягайте спати відразу, якщо спалили у квартирі кілька бенгальських вогнів. Після цих забав у повітрі залишається мало кисню, натомість воно насичується шкідливими продуктами горіння. Тому після забав з вогнем обов’язково провітріть приміщення;

- не пускайте ракети біля будівель а тим більше всередині них. «Снаряд» калібру 30 мм здатний при влучному потраплянні повністю знищити підприємство середніх розмірів або випалити квартиру;

- до будь-якого піротехнічного виробу не можна підходити раніше, ніж через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не підходити ще довше. До речі, якщо в пристрої закладено більш ніж 90 зарядів, купувати його не радимо. Це вже професійне устаткування. У невмілих руках воно може виявитися дуже небезпечним;

- піротехніку, яка спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів. Найкраще закидати її снігом або залити водою.

Нагадуємо, що сесія Львівської міської ради прийняла Ухвалу № 3706 від 31.07.2014 «Про тимчасову заборону використання салютів, феєрверків та піротехнічних засобів під час проведення масових заходів». Цього ж принципу дотримуються всі міста України.

Відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВС України у Львівській області

На новорічні свята Центри обслуговування платників податків працюватимуть 2, 3 та з 8 по 10 січня

Для зручності платників та створення комфортних умов при поданні податкової звітності 2, 3 а також з 8 по 10 січня 2015 року Центри обслуговування платників працюватимуть у черговому режимі – з 9.00 до 16.00.

У зв`язку із святкуванням Нового року та Різдва Христового 1 та 7 січня 2015 року - вихідні дні.

Підрозділи митного оформлення, для яких встановлено цілодобовий режим роботи, у святкові дні працюватимуть у звичайному режимі.

Митні пости митниць Державної фіскальної служби працюватимуть за окремим графіком. Детальну інформацію про роботу постів можна дізнатися в оперативних чергових.

Сервіси ДФС працюватимуть цілодобово в режимі інтерактивного автовідповідача.

Для отримання консультацій з питань застосування норм податкового та митного законодавства телефонувати до Кол-центру за номером 0-800-501-00-7.

Для скарг на протиправні дії працівників Державної фіскальної служби та оперативного вирішення суперечливих питань, що виникли у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю і митного оформлення, необхідно звертатися до „Пульсу” - (044) 284-00-07.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Як здійснюється перереєстрація платника ПДВ

У разі зміни даних про платника ПДВ, які стосуються податкового номера чи найменування (прізвища, імені та по батькові), або місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ, платник ПДВ подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація». Така заява подається протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ.

У реєстраційній заяві платник ПДВ зазначає дані станом на дату заповнення заяви, у тому числі критерії, за якими станом на дату заповнення заяви особа відповідає статусу платника ПДВ згідно з розділом V Податкового кодексу України.

Перереєстрація платника ПДВ здійснюється з дотриманням правил та у строки, визначені для реєстрації платників ПДВ, шляхом внесення відповідного запису до реєстру платників ПДВ.

У разі перереєстрації дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою перереєстрації є останній день строку у 5 робочих днів від дня отримання додаткової реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація».

До дати перереєстрації платник ПДВ використовує попередні реквізити податкової реєстрації.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 101.01.02).

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Ху із Козир, або День закритих дверей

29-го грудня для Руслана Козира став ганебним днем, або точкою неповернення на посаду міського голови. Саме в цей день під стінами Трускавецької міської ради зібралося багато людей, щоб висловити міському голові своє «фе». Трускавчани хотіли почути, чому Руслан Козир задумав собі звільнити з посади головного лікаря Трускавецької міської лікарні Андрія Кульчинського.

Саме 29-го грудня запам`ятається нам як День закритих дверей Трускавецької міської ради в прямому розумінні слова. Практично всі двері в кабінетах міськради були зачиненими. Хоча, кажуть, на якусь мить відчинилися двері чорного ходу, через які «депортувалася» заступниця Руслана Козира пані Бодак.

Отож, ні міського голови, ні його заступників на робочому місці в цей день чомусь не було. Був на місці секретар міської ради Петро Шумин, який щось намагався сказати пікетувальникам на захист трускавецької міської влади. А ще пікетувальників зустріла «адвокат» Руслана Козира пані Леся Дідик, яка обізвала медиків хабарниками, після чого її освистали.

Та забула пані Леся сказати про закупівлю будматеріалів для ремонту міської ради чомусь саме у фірмі «Арко». Напевно тому, що дана фірма належить пану Козиру. А де ж тендери на закупівлю матеріалів та виконання будівельних робіт?

Ось нам і корупція по-трускавецьки. Хоча пригадуються слова Руслана Козира, що він готовий першим розпочати люстрацію з себе. А ще мені пригадуються слова Руслан Козира на його звіті перед громадою міста. На моє запитання, чи буде він знову балотуватися на мера міста, відповідь була: «Як Бог скаже». Напевно, небесні сили йому підказали – балотуйся і не забудь за свою заступницю пані Бодак. А ще, напевно, ці небесні сили сказали йому і про Андрія Кульчинського. А це – конкурент, за яким стоїть потужний колектив міської лікарні, і не тільки.

Я не є захисником Кульчинського. Але я хочу зазначити, що тільки працівники можуть оцінити діяльність свого керівника, а значить сказати йому «так» чи «ні», а влада повинна прислуховуватися.

Ну а мені сьогодні за нашу владу соромно. Руслан Козир гарно вчився в школі, читав книжки. Його хвалила його вчителька української мови Анастасія Журавська. Та це не завадило йому і депутатам ліквідувати книжковий магазин, що був на вулиці Бориславській, 1, і, до речі, стояв там з радянських часів, а на цьому місці зробити приватну фірму, яку тепер багто хто називає «Рога і Копита».

А ще мені соромно за цю владу, де, кажуть, заступник міського голови змогла собі «прихватизувати» колишню будівлю Трускавецького суду. Мені соромно за владу, яка під каток пустила 17 млн. грн., виділених на дороги Трускавця до Євро-2012. Мені соромно за цю «чесну владу»…

Наступний рік буде нелегкий. Тож виберімо нову владу у Трускавці, за яку нам не буде соромно!

З Новим Роком, друзі! Любіть Україну, любіть Трускавець, бережіть себе!

Євген Бродзінський, ГО «ОПОРА» в м. Трускавці

Жити по-новому чи повірити в себе?

/Передноворічні роздуми опонента/

Будь-яка влада не хоче протестних рухів, не сприймає альтернативні напрямки суспільного розвитку. Слово «опонент» для влади найчастіше означає «ворог».

2014 рік змінив повністю відношення людей до обставин. Всі ми повернулися в дійсність, почали по-іншому сприймати цей світ. Майдан, АТО, події на Сході, зміни на карті України змінили уявлення людей про цінності. Основне гасло Майдану – зміна системи. Проте чиновники, тобто люди бюрократичного апарату, не завжди адекватно сприймають зміни. Тому що будь-яка зміна для них – це кінець кар`єри, достатку, затишку. А такі слова як «системні зміни», як «відмова від «договорняків», «відмова від можливості заробити кошти з нічого» для кожного чиновника – смерть.

Трускавець не є винятком. На жаль, після Майдану в Трускавці не відбулося жодних змін – ні соціальних, ні громадських, які б відповідали запитам суспільства і справедливості. Міська влада так і не зрозуміла, що люди змінилися. Коли уважно прослідкувати за діями міських чиновників, то складається враження, що вони далекі від реальності.

Саме цікаве те, що діяльність трускавецької влади веде до колапсу – економічного, соціального і, що найгірше, ні один з чиновників цього не розуміє. Вони залишилися десь в минулому, не розуміючи, що їм просто треба вибачитися перед громадою і сказати: «Наш час закінчився». Але відірвані від реальності, часто переходячи на особисті образи, ніхто з них не може зрозуміти, що навіть в маленькому «селі» Трускавець появилися зовсім інші люди, громадські організації, профспілки, хлопці, які були на Майдані, які захищали Україну в АТО, прості трускавчани, які не хочуть жити по-старому. Для них будь-які обіцянки розпочати нове життя нагадують стару українську приказку: «Ой хвалять нас, мамо, в селі, так нас, мамо, всі хвалять, що ради на то нема. Та хто нас хвалить, доню? Та хто, мамо? Та ми вас, а ви мене».

На превеликий жаль, деякі працівники міської ради чомусь почали асоціювати себе з громадою і виступати від імені громади. Виникає питання – хто дав право п’яти гарним жінкам писати листа до Генерального прокурора від імені громади? Особисто я такого права їм не давав, не давали такого права їм депутати і, напевно, більшість жителів міста Трускавця. Право кожної людини – висловити свою думку і це добре.

Чи зрозуміли вони, що також стають частиною тих громадських рухів? Я б не сказав, що протестних, але все-таки рухів. Та, на жаль, вони представляють адмінресурс і в цьому проблема. Хотілося б почути думку всіх громадських організацій, а їх у Трускавці є більше 115.

Моє особисте бачення теж не є істиною. Але мені здається, що недовіра жителів міста до влади посилюється. Недовіра бізнесу до влади, недовіра самих депутатів, які потрохи починають розуміти, що треба щось міняти, недовіра до місцевих чиновників зі сторони фотографів, таксистів, художників, туроператорів, вчителів, лікарів медсестер, хлопців з АТО і Майдану… Можна продовжити цей перелік, але хотілося би, щоб це зрозумів міський голова. Або хоча б задумався на Новий Рік, що все має свій початок і свій кінець.

Трускавець вимагає не тільки системних змін. Відпочиваючі, які відвідують місто роками і дивляться на стан приміщення бювету, міських вулиць, скверів, на всю цю ветхість, кажуть: «Модернізація Трускавець оминула…».

Певні соціальні групи в місті починають це розуміти. 2015 рік, можливо, принесе зміну облич у структурі виконавчих органів влади. Можливо, настане порозуміння між ПрАТ «Трускавецькурорт» і міською владою, і міські чиновники перестануть сприймати інакодумаючих як ворогів. Місто дуже того хоче і потребує.

Прослухавши звіт міського голови, хтось тішиться, тішиться з розвитку освіти, медицини, ремонтом доріг. Але все це робив не міський голова, все це робили жителі міста. Робили до нього і, я думаю, будуть робити після нього. На жаль, у звіті жителі міста так і не почули, чи будуть проведені системні зміни в органах влади, наскільки скоротиться кількість чиновників, як місто буде жити в умовах кризового воєнного 2015 року, чи будуть проведені експертизи щодо санітарно-епідеміологічного стану на курорті. Це дуже потрібне місту. Чомусь зовсім не згадали про роботу Інституту курортології, не було озвучено про жодну публікацію лікарів міста на тему лікувальних факторів нашого курорту. А в місті є кому дати відповідь на всі ці запитання.

Незрозуміла ситуація в управлінні містобудування та архітектури. Невідомо, хто і за яким рішенням замовляє зміни до Генерального плану, за ті зміни ніхто не відповідає – ні головний архітектор, ні завідуючі відділів. На засіданні містобудівної ради один із заступників міського голови пробує переконати жителів вулиці Шевченка в доцільності перекриття вулиці, не приймає до уваги їхні побажання і стверджує, що роботи будуть продовжені. При тому дає чітко зрозуміти, що він за це теж не відповідає. Як в добрій грі «кручу-верчу». Вовки ситі, але чи будуть цілі вівці?

Складається таке враження, що містом керує не міський голова, а секретар міської ради, заступники і ще якийсь «сірий кардинал». Мера просто підставляють? Він не розуміє, що діється? Чи вдає, що все добре? А відповідати прийдеться йому.

Але є і добрі враження. На порозі 2015 рік. Він принесе зміни. Трускавчани починають бачити і чути тих, хто збирається в мери і в депутати. Вибирати буде з кого, лише б знову не помилитися. На такій добрій ноті хочеться завершити та привітати всіх жителів міста Трускавця з Новим Роком, з Різдвяними святами, побажати здоров`я, миру та злагоди.

Віктор Пиців, голова Незалежної профспілки «Тур-сфера»Создан 31 дек 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником