Трускавецький вісник № 3 (924) від 12 січня 2015 р.

 

Трускавецький вісник № 3 (924) від 12 січня 2015 р.

12.01.2015У номері: Ресторан мрії «Я і ТИ»; Хто і що стоїть за «зонуванням» Трускавця; Співпраця бібліотеки та воїнів АТО; Трафунки.

Новини Трускавця та регіону

Поранений у Пакистані трускавчанин одужує

Уродженець Трускавця Володимир Бродзінський, котрий був важко поранений під час нападу на гуманітарну місію «Карітасу» в Пакистані, поволі одужує. Про це інформує наше власне джерело.

Володимир Бродзінський, працівник благодійного фонду «Карітас» в Австрії, вже не вперше їздить з гуманітарними місіями по гарячих точках світу. В грудні 2014 р. місія вирушила до Пакистану, де в місті Пешаварі (на кордоні з Афганістаном) машину обстріляли з вогнепальної зброї. Важко пораненого Володимира Бродзінського прооперували в Швейцарії, зараз він знаходиться на реабілітації. На Різдвяні свята уродженець Трускавця відвідав своє рідне місто, де мешкають його мама та брат.

Жінка збила жінку з дитиною на пішохідному переході

Як інформує наше власне джерело, 9 січня на пішохідному переході на вул. Сагайдачного у Трускавці (біля СШ № 1 та магазину «Наш Край») сталася дорожньо-транспортна пригода. На жінку з дитиною наїхала жінка-водій, в результаті обидвоє пішоходів отримали травми різного ступеня важкості (переломи ніг та ребер, забої тощо). На місці ДТП складено протокол про порушення правил дорожнього руху.

На Дрогобиччині від початку року сталося 7 пожеж

Як інформує прес-служба Дрогобицької РДА, на Дрогобиччині від початку року сталося 7 пожеж, дві - з смертельними наслідками. Про це повідомив начальник Дрогобицького РВ ГУ ДСНСУ у Львівській обл. Роман Свястин.

За його словами, у ніч на 9 січня виникла пожежа в с. Верхні Гаї на вул. Т.Шевченка, 38 в дерев'яному житловому будинку, під час якої загинув 48-річний господар.

А 8 січня вранці ще одна пожежа зі смертельним наслідком сталася у дерев'яному житловому будинку в с.м.т. Меденичі на вул. І.Франка, 23. Загинув 70-річний власник будинку.

На Різдво горіла дерев'яна хата в селі Довге. На щастя, власника та будинок пожежним вдалося врятувати. На Святвечір виникла пожежа у дерев'яному житловому будинку на вул. 22 Січня. 118 у селі Літиня. Вогнем знищено 30 кв.м. даху, 20 кв.м. перекриття на домашні речі на пл.15 кв.м. Господарську будівлю врятовано. Усього ж, за словами посадовця, від початку року на Дрогобиччині сталося 7 пожеж, у гасінні яких брали участь пожежні підрозділи.

Власна інформація

«Зони» по-трускавецьки: кому вони вигідні?

На XLV позачерговій сесії Трускавецької міської ради, яка відбувалася 11 грудня 2014 р., було заслухано питання про план зонування території міста Трускавця. Депутати не прийняли запропонований проект рішення, який лобіюють мер міста та секретар ради Петро Шумин, адже є дуже багато цікавих нюансів, які не дозволяють депутатам з чистою совістю віддати свій голос «за» таке рішення.

Головному архітектору Трускавця Зеновію Кушніру доручено продовжити термін проведення громадських обговорень до 1 лютого 2015 року. Тобто, на чергову сесію ТМР, яка планується на 16 січня, це питання винесено ще не буде. І все ж питання «зон» вартує того, щоб до нього приглянутися детальніше. Бо тільки тоді зможемо зрозуміти, хто ж зацікавлений у тому, щоб воно пройшло саме в такому вигляді, як пропонувалося на розгляд сесії ради 11 грудня 2014 р.

Що цікаво, «зонінгом» по-трускавецьки, якщо він буде прийнятий у такому вигляді як пропонується, може бути порушено ряд законів України. Але, традиційно, трускавецьким владоможцям це не заважає закривати очі на порушення закону. Сподіваємося, що не дасть цього зробити прокуратура…

Стаття 18 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності" чітко вказує, що «план зонування території розробляється на основі генерального плану населеного пункту, з метою визначення умов та обмежень використання території для містобудівних потреб в межах визначених зон. Зонування території повинно здійснюватись з дотриманням таких вимог: узгодження меж зон з межами територій природних комплексів смугами санітарно-захисних, санітарних, охоронних зон обмеженого використання земель, червоними лініями, відображення меж прибережних захисних смуг водних об`єктів».

 Представлена на затвердження містобудівна документація "Проект зонування території" (дальше - ПЗТ) не відповідає вимогам вищевказаної статті 18, а також не відповідає затвердженому генплану м. Трускавця.

Ось які основні порушення представленого "Проект зонування території":

1. Згідно затвердженого генплану Трускавця у місті-курорті були визначені і затверджені наступні зони: 1) курортна зона, в яку входили санаторно-курортна зона, загальнокурортний центр та парк; 2) сельбищна зона, в яку входили 12 житлових кварталів; 3) комунально-складська зона, в яку входили склади, гаражі, котельні, автостоянки; 4) зелена ландшафтно-рекреаційна зона, в яку входили парки і лісопарки.

В ПЗТ пропонується змінити зони і затвердити: 1) громадська зона; 2) житлова зона, в якій передбачається розміщення тимчасових споруд (торгових павільйонів, кіосків), гаражів і стоянок; 3) курортна зона – вдвічі меншої площі від раніше затвердженої, де зокрема виділили 132 га в районі питного водосховища в житлову зону двофункційного житла.

2. Згідно вимог ст. 18 не вказано, не нанесено межі другої і третьої санітарних зон охорони мінеральних джерел та першої санітарної зони питного водосховища, не вказано і не нанесено межі охоронних зон річок і водоймищ, не вказано і не нанесено межі гірничого відводу родовища калійних солей і межі зони можливого зсуву гірничих порід калійних солей.

3. Не нанесено і не вказано межі охоронних зон лісових масивів, не вказано і не нанесено межі історичної зони пам`яток культурної спадщини, де зокрема знаходиться будівля і колишньої санстанції (мабуть, з метою переведення її в курортний готель?!), не вказано і не нанесено червоні лінії вулиць та доріг.

4. Не вказано і не нанесено розширення зони міського кладовища (адже на території існуючого кладовища вже не буде можливості у цьому році проводити захоронення).

5. Враховуючи те, що четвертий житловий мікрорайон знаходиться в адмінмежах села Станиля, не показано згідно генплану можливість підпорядкування Станилі Трускавецькій міськраді.

6. Не вказано і не нанесено вирішення питання будівництва об`їзних доріг як у східно-західному так і в південному напрямку. Разом з тим, основна дорога сполучення західної і східної частини міста Трускавця в цьому так званому «Проекті зонування території» замінена на пішохідну (вул. Шевченка), що порушує як вимоги генплану, так і державні санітарні і протипожежні норми.

7. Нічого в ПЗТ не показано щодо впорядкування першої санітарної зони згідно Постанови Ради Міністрів України № 548 від 1981 року.

8. Представлений ПЗТ не відповідає і рішенню Трускавецької міськради «Про затвердження першочергових заходів із реалізації генерального плану». По ПЗТ питне водосховище переводиться в рекреаційне і не показано яким чином буде вирішуватись проблема забезпечення міста-курорту водопостачанням, адже по закону потрібно для курорту два джерела водопостачання!

9. Також є й інші невідповідності вимогам затвердженого генплану Трускавця, а саме: 1) не винесено будівельні підприємства (в т.ч. і ПБФ "АРКО", а всі знають, хто стоїть за цим підприємством) за межі житлової зони вул. Мазепи; 2) територія під готельним комплексом "Лісова пісня" переведена в житлову всупереч генплану (це скидається на корупційні діяння, коли взамін за отриману можливість меншої плати за комунальні послуги хтось, хто пролобіює таке вигідне бізнесменам рішення, отримує не передбачені чинним законодавством України додаткові тіньові доходи); 3) з курортної зони виведена земельна ділянка колишньої БОЛ-1, що дасть можливість в центрі курорту побудувати ще один торговий комплекс типу ТКС (що є грубим порушенням державних будівельних норм); 4) територія ресторанно-готельного комплексу «Богема» (підкажіть, чия це власність, хто знає?) переведена в житлову всупереч генплану!

Згідно закону про регулювання містобудівної діяльності у випадку затвердження радою ПЗТ всі наступні рішення про затвердження детальних планів територій буде розглядати виключно виконавчий комітет! Тобто, тепер ці важливі питання не потрібно буде виносити на сесії, не потрібно буде переконувати депутатів, можна буде все робити тишком-нишком, руками виконкому, повністю підконтрольного «чорній трійці», яка фактично має повноту влади в місті.

Згідно статті 21 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності" повинна була проведена процедура громадських слухань з обговорення ПЗТ, чого не було зроблено, а у випадку непроведення громадських слухань заборонено виносити містобудівну документацію на затвердження. Але, очевидно, «громадські слухання» «організують», нагнавши підконтрольних бюджетників у залу Народного дому. І тоді в лютому 2015 року буде прийнято «зонінг», згідно з яким узакониться «пішохідність» вулиці Шевченка, обрубаної навпіл (бо так захотів царьок), узаконяться безчисленні МАФи (тепер не лише на бульварі Юрія Дрогобича, а й ті, які постануть масово та повсюдно по всіх мікрорайонах міста як «ринки по мікрорайонах»!), узакониться зменшення фактично вдвічі курортної відпочинкової зони (щоб на місці формування Нафтусі поставало житло чи комерційні об’єкти для чийогось бізнесу). Врешті-решт проектом «ПЗТ» планується депутатів як представників громади повністю позбавити впливу на те, яке обличчя матиме Трускавець – бо повноваження щодо затвердження детальних планів територій перейдуть до виконкому.

Проект зонування території (ПЗТ) згідно чинного законодавства повинен був бути розроблений строго у відповідності до затвердженого генплану, а винуватці в порушенні цієї норми мали б нести відповідальність згідно Кримінального та Кримінально-Процесуального Кодексів України! Хто ж понесе відповідальність у Трускавці? В час хаосу та кризи в країні, очевидно – ніхто!

Насамкінець єдине прохання до депутатів Трускавецької міської ради – нехай Ваше сумління залишиться чистим! Не «зонуйте» Трускавець так, як цього хочуть панство Бодак, Іванишин та Шумин. Такого «зонування», як пропонують у мерії, Трускавець не потребує…

Підготував Володимир Ключак (при співпраці з Антикорупційним об`єднанням міста Трускавця)

Українці – високоосвічена інтелектуальна нація, яка читала, читає і буде читати

І це підтверджується хоча б такою простою історією, яку розповів воїн АТО Роман Буртовий, завітавши в центральну бібліотеку Трускавця:

- Коли наш батальйон ім. Кульчицького зайшов у визволений Слов`янськ, то в одному з розбитих адміністративних будинків валялися купи паперів, багато книг, брошур та іншого агітаційного мотлоху, що оправдовували розв’язання агресії з боку Росії та законність існування ДНР та ЛНР. Були там і цілі коробки медалей, що мали вручатися за служіння ДНР. Таку ж ситуацію ми бачили і в інших містах і селах, куди заходили наші бійці.

Агітаційна машина наших східних сусідів працює дуже добре. Ця війна – це не лише збройне протистояння, це в першу чергу протистояння ідеологій, інформаційного впливу на населення. Це інформаційна війна. Тому і був такий великий спротив українським військам місцевого населення на початках АТО. Як відомо історія в Росії – це не наука, а засіб виправдання завойовницьких дій. І наші воїни переглядаючи ці книги, були прикро враженні таким засиллям пропагандистської літератури. І якщо за останні півроку вдалось трохи укріпити бойову міць нашої армії, то в плані інформаційного протистояння ми програємо.

Бібліотечна спільнота країни в цій інформаційній війні спрямувала свою роботу на чітке формування української ідентичності, незалежності та неділимості України у тих громадах, де ще працюють бібліотеки. Тому недопустимо в теперішніх умовах обмежувати та скорочувати діяльність бібліотек.

Роман Буртовий звернувся до нас з проханням зібрати та передати нашим героям в зону АТО хороші, розумні книги. Адже хлопці в години відпочинку читають, розмірковують, проводять історичні паралелі. І це є підтвердженням того, що на Сході України воює цвіт нашої нації, розумні, освічені, інтелектуальні, мислячі люди.

Бібліотекарі Трускавця вже передавали в зону АТО ящики українських книг, і тепер спеціально для побратимів Романа Буртового зібрали ще один ящик хорошої художньої літератури українських і закордонних авторів та книги з історії України. Така література допомагає трохи відволіктися від реалій війни, трішки помріяти, а історична гартує дух та утверджує переконання, що справа, за яку вони стоять – праведна.

Колектив Трускавецької МЦБС крім книг зібрав хлопцям передачу, як вони просили: декілька блоків сигарет, а для тих, хто не палить, цукерки. І ще зробили із синьо-жовтих стрічок книжкові закладки, та оберіг – ляльку-травничку. Голова тієї ляльки зроблена з засушених пелюсток чорнобривців, а тулуб із запашних сушених літніх трав. Такий оберіг завжди буде пахнути домашнім теплом, добром і буде зігрівати душі наших героїв в холодному бліндажі.

Повертайтеся живі! Ми ж українці, розумна, незламна і нездоланна нація в світі.

Віра Савка, в. о. директора Трускавецької МЦБС

«Я и ТЫ» - ресторан мечты

Давней мечты всех свободных людей о торжестве красоты и легкости путешествия. Арт-ресторан «Я и ТЫ», который открылся в «Созвездии Льва» на улице Данила Галицкого в полную чудес новогоднюю ночь с 31 декабря 2014 года на 1 января 2015 года, действительно поражает красотой дизайна и смелостью замысла. Такого в Трускавце еще не было! Благодаря разному дизайну кабинок, столов, гость может путешествовать не только по миру, но и перемещаться во времени, почувствовать дух разных эпох.

Каждая кабина в ресторане «Я и ТЫ» - настоящее самодостаточное произведение искусства со своей энергетикой, настроением и, что самое главное, со своим специальным меню! Так, неудержимая Америка погружает во времена Великой депрессии, расцвета Фабрики грез и пика популярности Мерлин Монро. Только в этой кабинке можно отведать американский яблочный пирог, куриные крылышки в остром соусе, американский салат с курицей и другие американские штучки. Сдержанный и скрытый Китай и Таиланд дарят атмосферу загадки, тайны и предлагают попробовать острокислый тайский суп с креветками, утку по-пекински, тайский салат из телятины, яблоки в карамели по-китайски. Арабская восточная кабина погружает в атмосферу скрытой сексуальности. Здесь все настраивает на романтичный лад – от довольно откровенного барельефа на стене до сладкого плов с изюмом, долмы в виноградном листе и пахлавы.

Зато никакого секса нет в Советском Союзе. А есть в «Я и ТЫ» и такая ретро-кабина, где можно вспомнить вкус окрошки, рассольника, оливье, попробовать пельмени и чебуреки.

Конечно, в романтическом арт-ресторане не могло обойтись без богатой украинской кабины. Тут можно отведать все самые традиционные и любимые блюда украинской кухни – борщ и кулешу, разнообразные вареники и деруны, мясные блюда, паштеты и, конечно, сало.

А в другой раз благодаря «Я и ТЫ» можно съездить в дождливый и туманный Лондон. В английской кабине Вам предложат телятину Веллингтон и грушу в красном соусе. Переплыв Ла-Манш не выходя из ресторана, окажемся в Париже. А здесь, как Вы догадались, лягушечьи лапки в парижском соусе, разнообразные фуагра и фрикасе из курицы.

В «Я и ТЫ» также отдали дань свободолюбивым временам хиппи и фестивалей Вудстока. В молодежной хиппи кабинке можно попробовать сытные и любимые быстрые в приготовлении пирог мясной с грибами, блины с маскарпоне и лососем, сырные мини-запеканки с бананом.

В 100 километрах от Львова не могло не появиться кабинки с оригинальной атмосферой и меню города Льва. Именно во львовской кабинке можно отведать еврейский фаршмак и лисички, тушеные с телячьими клецками, рубцы по-львовски, бульон Львовский из домашнего петуха, свиную ножку с тушеной капустой и много другой оригинальной вкуснятины.

Да, все кабины и настроение арт-ресторана «Я и ТЫ» действительно не описать словами. Ведь есть еще зажигательная Куба и полная неожиданностей гусарская кабина. Гусары, как известно (в основном из кинофильмов:) любили как с женщинами погусарить, так и вкусно и обильно поесть.

Кроме того, в «Я и ТЫ» есть общее для всего ресторана меню с классической украинской и европейской кухней. Прямо при входе можно вспомнить вкус газировки из автомата, той что по была по 1 и по 3 копейки! Всех сюрпризов и неожиданностей этого уникального заведения действительно не счесть. А цены Вас приятно удивят доступностью.

Ирина Цыган, газета «Карпаты»Создан 12 янв 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником