Трускавецький вісник № 8 (929) від 19 січня 2015 р.

 

Трускавецький вісник № 8 (929) від 19 січня 2015 р.

19.01.2015У номері: «Карпати» передали українським військовим дві метеостанції; Бойкот «Кроликів» у Трускавці; Різдвяні дзвони; У Дрогобичі молодь ініціювала пошиття маскувальних халатів; Сьогодні відбудеться похорон Ігоря Дідача; Компроміс щодо прийняття дрогобицького бюджету знайдено; Позиція народного депутата Богдана Матківського щодо зняття Генпрокурора.

Новини Трускавця та регіону

Сьогодні відбудеться похорон Ігоря Дідача

Сьогодні, 19 січня, о 14.00, в с. Модричі відбудеться похорон трускавчанина Ігоря Дідача, котрий помер від поранень в зоні АТО. Як інформують побратими полеглого героя, такою була воля родини покійного – батьків, дружини та дітей.

За сприяння Дрогобицької міської ради організовано автобус (60-70 п.м.) для безкоштовного перевезення дрогобичан, бажаючих взяти участь у похороні. Автобус відправлятиметься о 13.30 год. від храму Пресвятої Трійці, з виїзду на вулицю Трускавецьку.

Транспорт для трускавчан організовує і Трускавецька міська рада – виїзд від приміщення виконкому о 13.00.

Нагадаємо, що Ігор Дідач помер у суботу, 17 січня, від важких поранень, отриманих в зоні АТО в результаті зіткнення автобуса з вантажівкою 5 січня, в Київському військовому госпіталі, куди був переведений з Харкова. Мешканець Трускавця поклав своє життя за волю та незалежність України. Вічна пам`ять Героєві…

В Бориславі про бюджет говоритимуть з представниками мас-медіа

У середу, 21 січня, в Бориславі пройде прес-конференція щодо прийняття міського бюджету Борислава на 2015 рік. Про це «Трускавецький вісник» поінформував відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради.

Прес-конференцію проведе в.о. міського голови, секретар Бориславської міської ради Ігор Яворський за участі начальника фінансового управління Бориславської міської ради Юрія Петріва та голови постійної депутатської комісії Бориславської міської ради шостого демократичного скликання з питань планування бюджету і фінансів, економіки, здійснення державної регуляторної політики Віктора Ревкевича. Розпочнеться прес-конференція о 11.00, місце проведення – зал засідань виконавчого комітету Бориславської міської ради (м. Борислав, вул. Шевченка, 42).

У Дрогобичі молодь ініціювала пошиття маскувальних халатів

Як інформує прес-служба МГО «Український молодіжний прорив», активісти цієї молодіжної громадської організації та скаути дрогобицької станиці НСОУ «Пласт» ініціювали виготовлення маскувальних костюмів для снайперів. Ініціатором акції є Юрій Дрогобицький, заступник голови МГО "Український молодіжний прорив". «Загалом, виготовити маскувальний халат нескладно, - розповідає активіст молодіжної організації Андрій Яців. – Ми використовуємо простирадла, медичні халати або куртки білого кольору, але зрозуміли, що не вистачає робочих рук. Тому тепер плануємо залучити якомога більше людей для максимально продуктивної роботи». За словами активіста, маскхалати будуть відправлені у Станицю Луганську бійцям батальйону Національної Гвардії України ім. Кульчицького.

Тож дрогобицька молодь просить долучитися до спільної справи усіх небайдужих. Якщо маєте непотрібні білі простирадла чи ще щось, що могло б знадобитися для пошиття спецодягу, ми з радістю чекаємо вас за адресою вул. Шкільна, 4. Про час проведення наступного етапу акції буде повідомлено додатково, адже на досягнутому ніхто не збирається зупинятися!

Компроміс щодо прийняття дрогобицького бюджету-2015 знайдено

Як інформує прес-служба Дрогобицької міської ради, у п’ятницю, 16 січня, о 9.00 год. громада міста, активісти, компетентні особи, керівники бюджетних установ і влада Дрогобича зустрілися у сесійній залі. Розмова відбулася у менш-більш толерантному тоні. Секретар міської ради Тарас Метик роз’яснив, чому бюджет міста потрібно приймати оперативно і яка відповідальність лежить на бюджетних установах і владі міста, якщо бюджет не прийняти. Натомість активісти наголошували на тому, що потрібно провести громадські слухання за процедурою. Виступи, які звучали від членів ГО «Майдан» і представників виконкому цього разу, на відміну від попередніх разів, були виваженими. Склалося враження, що громадські активісти нарешті дійшли розуміння того, що не потрібно керуватися амбіціями, а йти на компроміс і шукати шляхи порозуміння. Після зборів було проведено засідання 56 сесії міської ради.

Після виступів депутатів, у розминці було прийнято рішення про проведення наради секретаря міської ради з головами фракцій, політичних партій та депутатських груп з метою вирішення питання чи голосувати за бюджет, оскільки є розпорядження Львівської ОДА з рекомендацією прийняти бюджет якомога швидше, чи перенести на наступну сесію, а до того провести процедуру громадських слухань з урахуванням інтересів активістів.

Після короткої наради, Тарас Метик поінформував, що роботу сесії продовжують, але питання щодо бюджету міста на 2015 рік розглядатимуть на наступному засіданні сесії. Громадські слухання відбудуться у вівторок, 20 січня, о 15:00 годині, а наступне засідання сесії — 23 січня.

Як зазначає секретар міської ради Тарас Метик, таке рішення є компромісним кроком, аби не породжувати нові конфлікти та розвіяти сумніви окремих активістів, що влада міста діє не в інтересах громади. Також він зазначив, що працівники та керівники бюджетних установ ознайомлені з варіантами розвитку подій, а саме з тим, що при затягуванні у часі можлива загроза затримки виплати заробітної плати та інших видатків. Тому, враховуючи усі обставини, посадовець закликає усіх активістів та компетентних осіб до участі у запланованих громадських слуханнях з наданням конкретних пропозицій щодо бюджету 2015 року.

Власна інформація

Податкова запрошує на семінар для юридичних осіб

Шановні платники податків! 22 січня 2014 року у м. Львові Головне управління ДФС у Львівській області проведе безкоштовний семінар для платників податків-юридичних осіб Львівської області на тему: „Податкова реформа – 2015 (зміни щодо податку на додану вартість, податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску та ін.). Підведення підсумків 2014 року” за участю представників аудиторської спільноти Львівської області. Початок семінару: 11 год. 00 хв. Початок реєстрації: 10 год. 00 хв. Місце проведення: м. Львів, вул. Стрийська, 35, актовий зал в цокольному приміщенні адмінбудинку Головного управління ДФС у Львівській області. Запрошуємо взяти участь у семінарі усіх зацікавлених.

Головне управління ДФС у Львівській області

Позиція народного депутата України Богдана Матківського щодо відставки Генерального прокурора України

У «Фейсбук» з’явилися коментарі, у яких дрогобичани запитують чому під ініціативою щодо недовіри Генеральному прокуророві України В.Яремі нема підпису народного депутата України Богдана Матківського.

 - Я цікавився підписами під колективною ініціативою щодо висловлення недовіри Генеральному прокуророві України В.Яремі, їх вже зібрано достатню кількість, яка забезпечує внесення цього питання до порядку денного Верховної Ради України, - сказав Богдан Матківський. - Я свого підпису під ініціативою не ставив, визначусь з цього питання при голосуванні. Тому раджу усім дочекатись голосування, а тоді вже говорити як я ставлюся до Генпрокурора. У мене є багато запитань. Одне з них: хто прийде на зміну сьогоднішньому прокурору? Я хочу знати на кого міняємо. Щоб не бо так, що Генпрокуратуру на тривалий час залишать без керівника. Якщо маємо чітку позицію щодо того, хто буде Генпрокурором, тоді голосуємо за зняття нинішнього керівника прокуратури і призначаємо нового. Якщо ні, то підбираємо кандидатуру і тоді вирішуємо це надзвичайно важливе кадрове питання. Щоб відбулася швидка заміна керівництва і прокуратура могла працювати.

Прес-служба народного депутата України Богдана Матківського

«Законопроект про скасування депутатської і суддівської недоторканості порушує баланс між гілками влади», - нардеп Б.Матківський

«Я проголосував за включення до порядку денного законопроекту про зняття депутатської і суддівської недоторканості, але в такій редакції Закон не зовсім підтримую», - каже народний депутат України Богдан Матківський. За його словами, важливо, щоб разом із зняттям з депутатів недоторканості те ж саме відбулося із суддями.

«У проекті пропонується зняти з суддів недоторканість, але разом з тим до частини третьої статті 126 вносяться зміни згідно з якими суддя не може бути без згоди Вищої ради юстиції затриманий та до нього не може бути застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання при вчиненні або безпосередньо після вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину проти життя та здоров`я особи», - зауважив Б.Матківський.

У той же час законопроектом передбачається виключити з Конституції України частини першу та третю статті 80». Йдеться про положення, яким визначено, що народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, а також положення, згідно з яким народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

«Якщо Вища рада юстиції у кожному конкретному випадку буде вирішувати чи давати згоду на затримання судді при вчиненні ним того чи іншого кримінального злочину, то тоді подібне має бути і щодо народних депутатів, тобто має бути згода Верховної Ради України, - зазначив нардеп. - В іншому разі створюються умови, щоб депутатами можна було керувати. Можливість впливати на депутатів отримає Президент України, який не позбавляється недоторканості. Цей закон фактично порушить баланс між гілками влади і ми де-факто станемо Президентською республікою». За словами народного депутата, якщо ці моменти не буде врегульовано, він не голосуватиме за цей законопроект.

Прес-служба народного депутата України Богдана Матківського

Для потреб українського війська «Карпати» передали дві метеостанції

Дві метеостанції La Crosse 2801IT-ALU-S, вартістю 6 тисяч 441 гривня кожна, передав готельно-курортний комплекс «Карпати» для потреб українських військових в зоні АТО. Метеостанції були передані 19 січня генеральним директором «Карпат» Левом Грицаком начальнику 15 Дрогобицької реактивної артилерійської військової частини полковнику Григорію Дем`янчику. Метеостанції дуже потрібні нашим бійцям на передовій, адже дають змогу враховувати у бойових умовах погодні фактори.

Григорій Петрович подякував Леву Ярославовичу за цей подарунок для української армії, принагідно зазначивши, що це не вперше «Карпати» допомагають нашим військовим. Нагадаємо, що в жовтні 2014 р. Лев Грицак від імені готельно-курортного комплексу «Карпати» передав волонтерам зі Львова автомобіль УАЗ-452, який було відправлено для потреб бійців у зону АТО.

Передаючи метеостанції, Лев Грицак висловив надію, що ця пожертва від «Карпат», як і вся допомога українського народу нашим захисникам, допоможе наблизити перемогу та здобути мир на нашій багатостраждальній українській землі.

Володимир Ключак

У Трускавці бойкотуватимуть концерт «кроликів»

Шановні трускавчани та відпочивальники!

У цей складний час, коли на Сході нашої країни іде війна із сепаратистами та російськими військами, дует «Кролики» в особі Володимирів Данильця та Мойсеєнка, бере участь у новорічному «Голубому вогнику» у Москві за участю рашистів Кобзона, Валерії та Газманова і відверто висловлює своїм сміхом під час їхніх пісень про санкції свою зневагу нам усім та нашій державі.

Крім того, нещодавно в ефірі одного із телевізійних каналів «Кролики» заявили, що української літературної мови немає і вона їм незрозуміла. Незрозуміло й нам тоді, яке нахабство треба мати, щоб після таких вчинків та слів сюди їхати й заробляти на нас з вами гроші.

Закликаємо Вас усіх висловити свою громадянську позицію і бойкотувати сьогодні вечірній концерт ватників Данильця і Мойсеєнка! Будьмо гідними тих всіх безцінних жертв Небесної сотні та вояків АТО, які зараз воюють із рашизмом на сході нашої Батьківщини!

Наш план дій 20 січня:

12.00 - збираємось біля нижнього бювету, беремо попередньо намальовані антикроликівські плакати, гучномовці, роздаємо листівки проти концерту та збираємо підписи до ЗАТ "Трускавецькурорт" , щоб надалі такі концерти вони не організовували. Закликаємо мешканців та гостей міста бойкотувати концерт осіб, які підтримують дії ворога України та показати ставлення наших краян до них, переконуємо людей здавати квитки. Повідомляємо людей, щоб прийшли підтримати нашу акцію увечері.

19.00 - збір біля Палацу Культури ім. Шевченка, беремо ті самі речі, що й раніше, переконуємо людей бойкотувати виступ "Кроликів".

Прес-служба МГО "Український молодіжний прорив"

Різдвяні дзвони

Багато століть тому назад у небесах спалахнула Віфлеємська зоря, що віщувала прихід у світ Любові, Чистоти, Віри й Надії. Багато століть пройшло, але щороку відблиск цієї Зірки запалює в будинках різдвяні свічі, будячи мелодійним дзвоном в наших серцях Віру у Добро та Любов.

А які Різдвяні свята без коляди? Тож на фольклорно-етнографічне свято «Різдвяні дзвони» завітали до центральної міської бібліотеки наші трускавецькі таланти.

Інструментальний дует у складі скрипки (Христини Білас) та флейти (Яни Громіш) зачарував мелодійністю різдвяних мелодій та оригінальністю щедрівки.

Завітала на свято і вся родина отця Василя Біласа, яка щиро всім заколядувала. Притому о. Василь підігрував на тамбурині, їмость Христина на скрипці, а їх синочки Миколай та Юліан грали на маракасі і трикутнику, та щедро засівали трускавчанам на здоров`я та добро.

Потішили своєю щирою дитячою колядою і вихованці школи мистецтв Оля Іванків, Ілона Максимович, Вікторія Комарницька (керівник Олена Рибалкіна) та учні ЗСШ №1 Софія Мінчак, Ірина Малецька і Юля Фіголь.

Трускавчани вперше почули і побачили новостворений при греко-католицькій церкві пророка Іллі молодіжний хор. Це був дебютний виступ нового колективу перед громадою. Готуючись до цього виступу, дехто з хористів напередодні спеціально їздив купувати собі нові вишиванки. Тож творча палітра Трускавця поповнилась ще одним талановитим молодим колективом.

А наш славний колектив «Сусідки», як завжди, не перестає вражати нас своїм молодечим запалом та енергією. Тож і на цьому родинному святі вони дарували всім свої колядки на многії і благії літа.

Як годиться, таких талановитих колядників слід було б обдарувати. Тож бібліотекарі приготували свої щирі дарунки: бібліограф Ярослава Волчанська роздала всім буклет «Різдвяні дзвони», бібліотекар Віра Заяць пригостила колядників власноруч спеченими смачними пухкими пампухами. А отець Василь привітав всіх з цими непростими святами, згадавши також наших воїнів, що боронять кордони України на сході, та подарував різдвяні листівки.

І справді, 16 січня в центральній бібліотеці дзвеніли різдвяні дзвінкі співи на всі голоси, від малого до старого. Наймолодшому коляднику, що завітав до бібліотеки, виповнилося 4 роки, а найстаршому 86 років.

Різдвяні звичаї та коляди – це заклики на добрий урожай, багатство і добробут, на щастя і здоров`я всім членам родини. І за багато століть колядки вишліфувались до досконалих творів, шедеврів українського народу, що якнайкраще розкривають його самобутність, гармонійно поєднуючи давнє і нове, загальнолюдське і національне, релігійне і світське. І саме у бібліотеці збираються та концентруються всі ці цінності.

Віра Савка, в. о. директора Трускавецької МЦБССоздан 19 янв 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником