Трускавецький вісник № 20 (941) від 9 лютого 2015 р.

 

Трускавецький вісник № 20 (941) від 9 лютого 2015 р.

09.02.2015У номері: Мобілізують депутатів; У Стебнику учасникам АТО виділили 48 земельних ділянок; Кримінальні новини; Інформує прес-служба народного депутата Богдана Матківського.

Новини Трускавця та регіону

Військовозобов’язані депутати Бориславської міської ради отримали повістки

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради, під час проведення третього пленарного засідання 76 сесії Бориславської міської ради відбулось вручення повісток військовозобов’язаним депутатам міської ради. За інформацією начальника відділу обороно-мобілізаційної роботи міської ради Володимира Івасенка Дрогобицько-Бориславським ОРВК було надано для вручення 14 повісток військовозобов’язаним депутатам міської ради. Із них отримали повістки: Михайло Гопшта, Володимир Драган, Ігор Кравецький, Ігор Кобилецький, Роман Яворський, Ігор Михаць, Роман Кікіс. Відмовились від отримання повісток Ігор Мельник, Андрій Андросов, Михайло Лазар. Депутат від фракції ВО «Свобода» Юрій Черкашин не отримав повістку через те, що з перших днів конфлікту перебуває в зоні АТО.

Іншим військовозобов’язаним депутатам не вдалося вручити повістки у зв’язку з їхньою відсутністю на сесії міської ради.

Апостол єдності

В бібліотеці для дітей м. Трускавця пройшла година духовності, присвячена 150-річчю від дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Про це інформує завідувач дитячої бібліотеки Зіновія Мазур.

Учні 4-А класу СЗШ №3 (класовод Марія Дуб) для своїх товаришів, учнів 3-Б класу СЗШ №2–гімназії (класовод Світлана Кравець) зачитували вірші про Митрополита, виконали пісні “Покайся у гріхах”, “Апостол єдності” на музику бібліотекаря бібліотеки для дітей Лесі Цісінської, а також пісню Т.Петриненка “Помилуй, Господи” під музичний супровід Лесі Цісінської.

Всі присутні, затамувавши подих, слухали цікаву розповідь Марії Михайлівни, яка допомогла глибше пізнати життя Андрея Шептицького. Вона розкрила багатогранне служіння Митрополита Церкві та людям.

Митрополит Андрей Шептицький є тою людиною, пам’ять про кого не може бути втрачена, бо вона є благословенням. Андрей Шептицький – один з тих, хто становить знак надії для наших і прийдешніх часів. Він показав, що любов є сильніша від смерті.

Власна інформація

Стебничанам-учасникам АТО виділено 48 земельних ділянок

За підсумками 3-ох останніх сесій Стебницької міської ради стебничанам-учасникам АТО виділено 48 земельних ділянок згідно поданих ними заяв. Про це повідомляє Василь Пецюх на своїй сторінці у Facebook.

"26 ділянок надані по вул. Винниченка (з них дві для родичів Мар'яна Дишеля та Тараса Зозулі), 4 - по вул. Солецька, 3 - по вул. Дрогобицька, 14 - по вул. Зелена Діброва та 1 - по вул. Котермака", - інформує міський голова. Мер Стебника також зазначив, що міська рада взяла на себе витрати з виготовлення проектної документації на забудову кварталу по вул. Винниченка.

ЛайфІнфо

Організатору грального бізнесу загрожує покарання у виді штрафу до 680 тис. грн.

Прокуратурою Львівської області затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно організатора грального закладу, який діяв у м. Дрогобич Львівської області. Останній на початку 2014 року через підставних осіб орендував приміщення в якому встановив та налаштував 7 комп’ютерів з підключенням до мережі «Інтернет», через які надавався доступ до заборонених азартних ігор.

Під час обшуку за місцем розташування цього закладу вилучено вищевказані комп’ютери, на які накладено арешт. Крім цього, вилучено незаконно здобутий дохід від зайняття гральним бізнесом у розмірі понад 2000 грн.

Дії вказаного «підприємця» кваліфіковано за ч.1 ст. 203-2 КК України, санкція якої передбачає покарання у виді штрафу від 170 до 680 тис. грн. з конфіскацією грального обладнання.

На цей час судом йому обрано запобіжний захід у виді застави на суму 100 тис. грн.

Державне обвинувачення у цьому провадженні підтримуватиме прокуратура Львівської області.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Утворено Бориславську міську мобільну групу для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру на об’єктах інфраструктури міста

За повідомленням начальника відділу НС та ЦЗН Бориславської міської ради Володимра Прідуна на виконання доручення Прем’єр-міністра України Яценюка А. П. від 23 січня 2015 року з селекторної наради щодо створення мобільних груп для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру на об’єктах інфраструктури, відповідно до наказу начальника цивільного захисту Львівської області від 29 січня 2015 року № 4, розпорядженням міського голови від 31 січня 2015 року № 40-р «Про утворення мобільної групи для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації» у м. Бориславі на базі Бориславського МВ ГУ ДСНС України у Львівській області утворено міську мобільну групу для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру на об’єктах інфраструктури міста.

До складу мобільної групи для проведення невідкладних аварійно-рятувальних робіт включено сили та засоби Бориславського МВ ГУ ДСНС України у Львівській області, а також аварійні бригади від міських спеціалізованих служб цивільного захисту (енергопостачання, газопостачання, медичної галузі та житлово-комунального господарства).

03 лютого 2015 року о 11.00 годині проводились практичні навчання мобільної групи. Тема проведеного навчання: «Ліквідація надзвичайної ситуації у приміщенні СЛД № 2 Львівської філії відкритого акціонерного товариства «Укртелеком».

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Книжкова світлиця

Поширеною є думка, що жіноча проза – це винятково книжки для жінок, про жінок і написані самими жінками. Здебільшого це правда, однак не все так однозначно і просто. Адже спробувати свої сили у жанрі жіночого роману намагаються й авторки-початківці, і знані письменниці.

Так звані жіночі романи (або ж “дамські”, “рожеві”, час від часу їхнім синонімом стає і “любовний роман”) в сучасній літературознавчій критиці означені лише описово, без чітких критеріїв.

Як бачимо, серед масиву сучасної літератури твори, написані у жанрі жіночого роману, досить – такі численні. Невимушеність, невибагливість сюжету, композиції і обов’язковий хепі-енд налаштовують на позитивні емоції, дають віру в щасливе майбутнє, зрештою нагадують про вічні цінності. Та і власне в творах, окрім теми саморежисури жінки в житті, авторки намагаються розкрити і донести таємниці жіночої душі. Тому і не дивно, таку літературу інколи читають і чоловіки, аби краще пізнати жінку. Що ж – тоді запрошуємо на відверту розмову…

В бібліотеку-філію №2 надійшли книги авторів:Я.Вищневський “Постіль”, І.Роздобудько “Одного разу”, Л.Романчук “Цвіте терен”, Н.Фіалко “Ріка життя” та “Кохання з першого погляду” і багато інших.

Лідія Стецик, завідувач бібліотекою-філією №2 м. Трускавця

Я їх всіх відправлю воювати!

Ця фраза – не витвір чиєїсь фантазії. Вона була сказана після позачергової сесії Трускавецької міської ради. Слова ці були з додатками, які не проходять цензуру. Хто їх сказав, залишається здогадуватися...

А тепер щодо головної теми. Днями Трускавцем прокотилася звістка, що воєнкомат виписав повістки 18 депутатам Трускавецької міської ради. Інформація перевіряється, тому акцентувати увагу на числі повісток не будемо. Але те, що повістки виписані багатьом депутатам ТМР – це факт. За дивним «збігом обставин», майже всі, хто отримав чи отримає повістки – це ті, які створили в раді нову більшість, опозиційну до міського голови. Серед тих, кого відділ оборонної та мобілізаційної роботи Трускавецької міської ради (підпорядкований, до речі, міському голові) відправляє воювати – весь чоловічий склад депутатської фракції «Батьківщина», депутати «Свободи», «Правої волі України», «Народної Самооборони», опозиційний нашоукраїнець. Натомість з підконтрольних меру депутатів (серед яких здорові чоловіки становлять більше десятка) повістку отримає один … депутат-інвалід. Як кажуть, для окозамилювання, бо що на фронті робити людині із певною групою інвалідності? Звісно, що медкомісію йому не пройти. Чиновникам у виконкомі повісток теж не виписують – їхня робота вкрай потрібна. Напевно, виконують справу державної ваги?

Ще в 2014 році місцеві трускавецькі мас-медіа оприлюднювали інформацію, що підуть воювати два депутати Трускавецької міської ради. Були названі навіть прізвища – один з депутатів має безпосередній стосунок до ПрАТ «Трускавецькурорт», а інший хоч і не працює в цій структурі, але є сином керівника одного з підрозділів ПрАТу. Депутати на фронт не пішли, але підозріло швидко з групи опозиціонерів перекочували до середовища ярих прихильників Руслана Козира. З чого б це? Невже хтось їм посприяв в ухилянні від армії?

Тема мобілізації – дуже дражлива та непроста, з нею потрібно бути максимально обережним. Хоча Президент України Петро Порошенко і заявляв, що військовими комісарами повинні бути ті, хто пройшов випробування фронтом, але на місцях до таких змін ще й не приступали. План з мобілізації виконувати треба, тому повістки вручають переважно незаможним, тим, які не шукатимуть шляхів виходу з ситуації, а скажуть «така доля, що поробиш?» та й підуть на мобілізаційний пункт. Багаті та здорові дивним чином не потрапляють в поле зору військовиків. Це стосується всієї України, а не якогось окремо взятого міста.

Ситуація в Трускавці, коли повістки збираються вручати майже двом десяткам депутатів (причому всі вони – опозиційні до мера), явно насторожує. Тут попахує політичною розправою. До речі, ще в 2014 році голосно говорилося (і то на публічних зборах за участю трускавецьких профспілок), що знаний у місті юрист та громадський діяч М.П. саме тому і отримав повістку, що був дуже сильно налаштований проти мера…

А тепер логічно подумаймо, кому вигідно, щоб розпалася нова депутатська більшість. Підуть депутати воювати – не стане голосів відправити у відставку секретаря ради, мера, не буде змінений і склад виконкому. Міський голова може ініціювати створення нової більшості зі складу тих депутатів, які залишаться (для прикладу, залишиться 30 депутатів, тоді для більшості треба буде 15-16 «штиків», які в Руслана Козира є). Врешті-решт недієздатність депутатського корпусу – це прямий шлях до містечкової диктатури, коли вся влада зосереджується в руках однієї людини. Тобто, щось подібне до урядування Януковича. Хіба задля цього стояв Майдан, загинула Небесна Сотня і щодня гинуть в зоні АТО молоді українці?

Сподіваємося, що події в Трускавці не розвиватимуться за планом, вигідним агентурі КГБ-ФСБ. В час, коли депутати, яким зараз вручають повістки на фронт, стояли на Майдані, так звані «офіцери», котрі зараз принишкли в теплих кабінетах, оббивали пороги облдержадміністрації Сала, щоб влаштуватися на державну службу. Невже знали про майбутню війну і таким чином забезпечували собі сите, безхмарне майбутнє? Яку ціну заплатили за це?

Залишається надіятися, що ситуація, яка склалася у Трускавці, не пройде повз увагу військової прокуратури та спеціальних служб. Громада міста давно очікує чіткої відповіді від правоохоронних органів – пов'язаний чи ні міський голова з росіянами, а якщо так, то наскільки тісно? Антикорупційне об`єднання у Трускавці також відслідковуватиме цю ситуацію, адже допустити узурпацію влади однією людиною не маємо права. Як і дозволити мститися неугодним теж не маємо права. А в тому, що третині (!) депутатського корпусу Трускавецької міської ради повістки виписані не просто так, у нас немає жодних сумнівів. Дійсно, кому війна, а кому мати рідна. Тому війна так довго і триває, що комусь вона дуже вигідна.

Володимир Ключак

Нардеп Богдан Матківський підписався за відставку Генпрокурора, прилучився до законопроекту про мораторій на експорт лісу, проголосував за закон про заборону московської пропаганди на телеекранах

Народний депутат України Богдан Матківський поставив свій підпис під депутатською ініціативою щодо відставки Генерального прокурора України Віталія Яреми. Це він зробив після зустрічі з Генпрокурором на засіданні фракції.

«Я не просто підписав - я проаналізував сказане прокурором, його відповіді на запитання і лише після цього поставив підпис, - каже народний обранець. - Переконаний, що цьому відомству потрібний більш рішучий, діяльний керівник. Хто ним буде – наразі не відомо. Але я стою на тому, що, звільняючи В.Ярему, маємо знати, хто прийде на його місце. Адже нерідко трапляється, коли на зміну приходять гірші кадри. Не можемо цього допустити, а також і обезголовлення Генеральної прокуратури на невизначений термін. За останні півтора місяця відкрито багато кримінальних проваджень, що стосуються злочинних дій попередньої влади під час Революції гідності, так і її економічних злочинів проти держави, і їх потрібно доводити до суду. Бо може й таке бути: як відкрили провадження, так і закриють. Щоб цього не трапилося, на посаді Генпрокурора має бути патріотична, високопрофесійна і принципова людина, яка активно буде боротися з корупцією і поставить на місце топ-посадовців, котрі досі не зрозуміли, що Майдан переміг».

Богдан Матківський брав участь у підготовці законопроекту щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів в необробленому вигляді, є одним з авторів. Верховна Рада прийняла його в першому читанні. За внесення цих змін у Закон "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" проголосували 277 народних депутатів із 319 зареєстрованих у сесійній залі.

Законопроектом пропонується додати дуб в перелік цінних та рідкісних порід дерев. Таким чином, в цьому списку повинні бути акація, береза, вишня, груша, горіх, каштан, тис ягідний, черешня, явір, ялівець, дуб.

Також пропонується доповнити закон ст. 2-1 "Мораторій на експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів", згідно з якою вивезення за межі митної території України (експорт і реекспорт) лісоматеріалів і пиломатеріалів в необробленому вигляді забороняється строком на 10 років.

За словами народного депутата, це дуже потрібний законопроект. Він стимулюватиме розвиток виробництва, створення робочих місць. А це зарплати, податки, надходження до Пенсійного фонду України.

«Сьогодні ми вивозимо необроблену деревину, продаємо її за дуже низькими цінами, - каже Б.Матківський. - Наприклад, кубометр дуба в Іспанії коштує 500 євро, а ми продаємо за 130-140 євро. Різниця осідає в кишенях тих, хто експортує деревину. Так не має бути».

Та, як зауважив народний депутат, були й такі депутати, які не проголосували за законопроект, бігали і казали: «Це погано, бо на експорті ми заробляємо».

До ще одного дуже важливого документу, ухваленого Верховною Радою України, привернув увагу наголосив народний обранець. Це - Закон про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України, яким заборонено московську пропаганду на наших телеекранах. «Мова йде про припинення трансляції всіх серіалів і кінофільмів знятих після 2014 року, і всіх стрічок, що пропагують армію і правоохоронні органи РФ, знятих після 1991 року», - зазначив Б.Матківський.

Законом, зокрема встановлюються загальні критерії для визначення аудіовізуальної продукції, що шкодить національній безпеці України, а саме - прославляє збройні формування держави-окупанта; забороняється публічне використання такої продукції та визначаються санкції до суб’єктів господарювання, які ігноруватимуть таку заборону.

Документ містить також положення, відповідно до якого на юридичних осіб – суб’єктів господарювання покладається відповідальність за неправомірне розповсюдження і демонстрування аудіовізуальних творів та встановлюється розмір адміністративно-господарського штрафу за кожен випадок такого розповсюдження або демонстрування.

«При розгляді питання дехто намагався переконувати, що телекомпанії не можуть цього зробити тому, що вже купили фільми, - зауважив Б.Матківський. – Мовляв, потратили гроші. Ну, нічого. Народ України сьогодні тратить шалені кошти на утримання армії, скільки людей працює на волонтерських засадах, допомагаючи бійцям перемогти ворога. І ніхто не жаліється. Ще й останні копійки з пенсії віддають для оборони країни».

Розповів народний депутат про курйоз, який виник під час розгляду законопроекту Бойка щодо залучення російського контингенту для миротворчої місії, який набрав незначну кількість голосів. Але під час голосування 6 депутатів з Блоку Петра Порошенка помилково натиснули кнопки «за». У сесійній залі з цього приводу розгорілися дебати. Дехто пропонував виправити помилку шляхом повернення до голосування. Та ніхто не захотів брати на себе відповідальність за повернення до голосування, бо виборці цього б не зрозуміли. Врешті-решт вирішено, щоб кожен з цих депутатів пояснив своїм виборцям чому так трапилося, що проголосував «за».

Висловився Б.Матківський з приводу парламентської дисципліни. «Є таке розуміння як позиція фракції, - зазначив нардеп. – В основному слід дотримуватись того, про що домовляємось на фракції. На засіданнях фракції завжди присутні майже усі депутати. Ми дуже докладно обговорюємо кожен законопроект, зважуємо усі «за» і «проти» й визначаємося. Але оскільки я депутат-мажоритарник, то дотримуюсь своєї думки. Мене люди обрали на те, щоб я думав своєю головою. Я ніколи не підтримаю рішень, які ведуть до розбрату і хаосу. У мене є своя позиція, яка може відрізнятися від позиції того чи іншого виборця, але ніколи не буде зрадницькою щодо виборців і України».

Прес-служба народного депутата України Богдана МатківськогоСоздан 09 фев 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником