Трускавецький вісник № 22 (943) від 11 лютого 2015 р.

 

Трускавецький вісник № 22 (943) від 11 лютого 2015 р.

11.02.2015У номері: Подарунок для передової від Ігоря Кісака; Хто зацікавлений у зриві мобілізації; Позиція нардепа Б. Матківського щодо Генпрокурора; Банкетний зал «Карпат» запрошує; Навіщо трускавецькі комунальники чистять дорогу у Станилі.

Новини Трускавця та регіону

Меру чистять дорогу до самої хати. А на цвинтар чистити не треба?

В редакцію «ТВ» були надіслані фото, які засвідчують, що комунальники Трускавця чистять дороги в с. Станеля, де мешкає міський голова Трускавця Руслан Козир. Перші три фото – станельська дорога, четверте фото – поворот до садиби мера, п’яте (останнє) фото – дорога на трускавецький цвинтар. Фото зроблено в першій половині дня 10 лютого.

Флеш-моб «Під сузір`ям кохання»

Трускавецька центральна бібліотека запрошуємо на флеш-моб «Під сузір’ям кохання», який відбудеться у п’ятницю, 13 лютого, о 13.30 у центральній міській бібліотеці (вул. Дрогобицька,12).

У програмі флеш-мобу: виготовлення валентинок для воїнів АТО; патріотичний флеш-моб на подвір’ї бібліотеки; збір книг і речей для військових.

Завтра в Дрогобичі Мирослав Маринович зустрінеться з молоддю

Завтра, 12 лютого, у сесійній залі дрогобицької Ратуші з 10.30 до 15.30 проходитиме Форум молоді Дрогобиччини. Головною доповіддю. Форуму стане виступ віце-ректора Українського Католицького Університету Мирослава Мариновича на тему «Ціннісні орієнтири молодої людини».

Сьогодні в Бориславі палали автомобілі

Як інформує прес-служба ГУ ДСНС України у Львівській області, сьогодні, 11 лютого, о 03.49 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу в м. Борислав по вул. Котляревського, в вантажно-пасажирському автомобілі «Мерседес Спринтер». Вогнем знищено: моторний відсік, пошкоджено салон автомобіля. Під час пожежі даного автомобіля, вогонь перекинувся на сусідній припаркований автомобіль «Мерседес Віто», та пошкодив задні двері даного авто. На даній пожежі врятовано: три автомобілі, житловий будинок та господарську будівлю. Пожежу ліквідовано о 04.03.

Власна інформація

Подарунок для передової від Ігоря Кісака

Мікроавтобус «Volkswagen» із номерами «ПТН ПНХ» поповнить техніку бійців «Правого Сектора» в зоні АТО. Вирушить машина із Трускавця, де вона 11 лютого була освячена отцями греко-католицької церкви Покрови Пресвятої Богородиці Володимиром та Василем і дияконом Богданом. Цей подарунок для наших бійців зробив відомий підприємець, меценат та громадський діяч Ігор Кісак.

Під час вранішньої Святої Літургії, на якій п. Ігор Кісак теж був присутній, настоятель храму Покрови ПДМ о. Володимир Бондарчук зазначив, що ми переможемо і здобудемо нашу європейську Україну завдяки воїнам, жертводавцям та волонтерам. За всіх них було звершено щиру молитву. Священик подякував пану Ігореві за подарунок для наших воїнів, а присутні парафіяни заспівали Ігореві Володимировичу «Многая літа».

Участь в освяченні автомобіля взяли і бійці «Правого Сектора» - ті, які приїхали з зони бойових дій на перепочинок. Серед них – і очільник трускавецького «Правого Сектора» Ренат Борсук, який вже після завершення чину освячення розповів про будні наших героїв-націоналістів. Для прикладу, тільки протягом одного дня ворожий вогонь знищив шість одиниць бойової техніки «Правого Сектора» на Донеччині, терористам та російським найманцям допомагають і жертви російської пропаганди з місцевого населення, різні кримінальні елементи. До речі, Ренат Борсук за кілька днів знову вирушає в зону АТО.

Двадцять років проти незалежності України агітувала не тільки пропагандистська телерадіомахіна РФ, але і її церква. На щастя, в нас Церква виховує мужніх патріотів, котрі готові боронити рідний край. Для прикладу, священики трускавецького покровського храму не тільки після звичного «Слава Ісусу Христу!» вітаються ще «Слава Україні!», але й навчили громаду виконувати гімн нашої держави після Служби Божої. Патріотичні промови теж піднімають дух, виховують справжнього громадянина, доброго християнина. Тому символічно, що чин освячення здійснили саме ці отці, які не приховують своїх націоналістичних поглядів.

Приблизна вартість мікроавтобуса «Volkswagen» Т-4, який відправиться у фронтову зону вже найближчими днями – 1,5 – 2 тисячі Євро. Це вже, здається, четверта машина з Трускавця, яку благодійники передають для потреб військових та добровольців. Нагадаємо, що один мікроавтобус передав через волонтерів готельно-курортний комплекс «Карпати» (генеральний директор Лев Грицак), а два джипи було відправлено з ініціативи та за сприяння Спілки художників міста Трускавця, художнього музею Михайла Біласа та української діаспори в Ірландії.

А тим часом бойові дії тривають, тож надіятися наші хлопці можуть лише на жертводавців та волонтерів. Допомогу у Трускавці збирає та передає в зону бойових дій Клініка стоматології докторів Гуняка та Лужецького (вул. Стуса, 18), тел. 5-13-65.

Володимир Ключак

Хто зацікавлений у зриві мобілізації?

Виписання повісток в рамках четвертої хвилі мобілізації виключно опозиційним депутатам Трускавецької міської ради стало топ-темою початку тижня. Після першого запитання «А кому саме прийшли повістки?» наступним було «А чому повісток не було для провладних депутатів та для працівників міськвиконкому?». Проте не будемо зосереджуватися ні на першому, ні на другому, натомість зупинимося на наслідках, які може спричинити ця зухвала провокація. А те, що це провокація, яка мала на меті дестабілізувати ситуацію в Трускавці та зірвати мобілізацію, виглядає дуже навіть правдоподібно.

Отже, військовим комісаром Дрогобицько-Бориславського ОРВК було дано доручення відділу оборонної та мобілізаційної роботи ТМР підготувати мобілізацію на території міста-курорту. Було доведено до відома кількість осіб до призову та спеціальності, яких потребує армія. Очевидно, що армія потребує артилеристів, танкістів, десантників, зв’язківців, можливо ще когось – судити не нам. Очевидно також, що армія потребує здорових людей, які готові йти воювати. І тим більше очевидно, що мобілізація мала стати мотивацією для посилення добровольчих настроїв, адже відомо, що якби не добровольці, які записалися чи то в армію, чи то в Нацгвардію, то ворог вже давно патрулював би вулиці Трускавця, а хтось, хто обіцяв цілувати руки кожному росіянину, нарешті міг би свою обіцянку виконати публічно.

Що натомість сталося? Почалося полювання на відьом. Відділ мобілізаційної та оборонної роботи Трускавецької міської ради, який керує Юрій Солян, почав із депутатів. Причому тих, які стали неугодними меру, бо створили нову більшість, опозиційну до міського голови. Повістки почали виписувати тим, хто взагалі не служив в армії і навіть не має військової кафедри (!), людям, які мають фатальний стан здоров`я після кількох операцій (!), людям, котрі є батьками малолітніх дітей, у яких астма (!) і т.д. Та це ще квіточки, якщо врахувати сам факт «вручення» повісток. До одного депутата, в котрого в хаті двоє немовлят-близнят, кілька здорових мужиків стукали-грюкали так, що мало двері не вибили, аж сусіди перелякалися та хотіли вже викликати міліцію. Іншого, який перебуває у Києві біля хворого брата (операція на серце), оголосили … в розшук, наче якогось бандита-злочинця.

Біля десяти депутатів з`явилося на призовну дільницю вже в понеділок, щоб почати проходити медкомісію. А тепер уявімо собі ситуацію, що всі вони її не пройдуть. З тих причин, що стан здоров`я їм не дозволяє воювати. Або пройдуть комісію тільки 3-4 депутати. І що тоді? А тут якраз і головна суть – після цього кожен призовник може сказати «Депутати не пішли, то й я не піду». Це може стати таким страшним демотиватором для громадськості, що: 1) буде завдано великого удару по інституті влади як такої, 2) місцева влада остаточно втратить довіру населення, 3) буде проведено зрив мобілізації населення, 4) замість гуртувати громаду розпочнеться її розкол, пошуки винних, взаємні звинувачення, які в результаті спричинятимуть хаос та некерованість.

Cui prodest? Кому це вигідно? І хто за це відповість? Відділ мобілізаційної та оборонної роботи, знаний в народі як «військовий стіл», безпосередньо підпорядкований міському голові Трускавця. Поки що жодних паперових доказів, що мером давалася якась вказівка мобілізовувати неугодних депутатів, немає. Але шило з мішка колись вилізе – якщо не через місяць, то через рік-два. Свої меркантильні інтереси вирішувати за допомогою мобілізації – це не просто помста чи цинізм. Це – державна зрада, за яку треба судити і розстрілювати (щоб розстріл потім замінити на довічне ув’язнення).

Чи піде воювати депутат? Здавалося б, а чому ні? Але який з нього воїн, якщо в нього кілька разів були переламані ребра, коли він не пройде й 50 метрів без інгалятора чи стимулятора, коли він абсолютно не чує на одне вухо, а на друге чує тільки 50%, коли в нього малесенькі діти, а в обліковій картці написано «діловод»? І якщо про стан здоров`я у відділі мобілізаційної та оборонної роботи могли чомусь «забути», то принаймні можна було глянути щодо відповідності потреб, наданих військовим комісаром, та тих спеціальностей, які значаться в облікових картках чинних депутатів.

Ситуація, яка виникла у Трускавці із так званою «мобілізацією депутатів» – це не просто підстава військового комісара, це дискредитація мобілізації, це свідомий чи несвідомий саботаж, шкідництво. І вкотре тут згадуєш про російських агентів, яких ще не всіх викрили в Україні. Бо ті пропутінські сволочі є не тільки в генштабах та міністерствах, але і в маленьких містечках, у тому числі в нашій рідній Галичині.

Володимир Ключак

Банкетний зал – все включено

За найтемнішою частиною ночі обов’язково настане світанок. За найхолоднішою найдовшою зимою обов’язково настане весна. Попри всі труднощі та випробування життя триває та продовжується. Ось прийшов День Валентина та надходить весна – пора весіль. Саме час подумати про те, де відсвяткувати основну подію свого життя.

Як не крути, кращого місця, ніж банкетний зал готельно-курортного комплексу «Карпати» не знайти. Тому що тут все в комплексі продумано для того, щоб цей день став для Вас справді приємним та незабутнім, а не проблемним та стурбованим. По-перше, Ви все одно приїдете фотографуватися на чудову територію ландшафтного парку «Підгір’я» в «Карпати». Тому, що краса тут неймовірна, і кращих краєвидів для весільної фотосесії справді не знайти. Якщо гості чекають на Вас в іншому ресторані, то за використання парку необхідно платити. А якщо Ви святкуєте весілля в банкетному залі ГКК «Карпати», то, звичайно, фотосесія на найкращій мальовничій території в місті для Вас буде безкоштовна. Якщо не хочеться одразу після весілля поринати у вир побуту та буденного життя, а ще трохи продовжити свято та організувати собі хоч маленький медовий місяць, то саме для цього Ви отримаєте знижки на проживання в номерах ГКК «Карпати».

А в банкетному залі, якщо фотограф швидко «скомпанує» Вашу love-story, все одразу ж можна буде переглянути на великих плазмових екранах.

Професійні кухарі готельно-курортного комплексу «Карпати» забезпечать Вам по-домашньому смачне меню, фуршет козацький та фруктовий стіл. Враховуючи вимоги часу, все буде зроблено максимально продумано без зайвих непотрібних Вам витрат. Якщо гості добре поїли, а ще нема настрою танцювати – можна вийти провітритися і знову ж насолодитися чудовою територією оздоровниці. З банкетного залу є прямий вихід на вулицю.

Банкетний зал ГКК «Карпати» приймає також замовлення на святкування ювілеїв, хрестин, випускних вечорів. Хто ще не знає, де справляти Випускний-2015? Банкетний зал ГКК «Карпати» поки що вільний. Ціни та можливості Вас справді приємно здивують. Звертайтесь за телефонами 067-673-68-73 (п. Галина) та 03247-6-21-33 (рецепція).

Іра Циган

Позиція нардепа Богдана Матківського з приводу розгляду у ВРУ питання щодо Генерального прокурора

Те, про що я застерігав, а саме, що ми можемо залишитись без Генерального прокурора на півроку і більше, на сьогодні справджується. Чому так сталося, що ті фракції, які безпосередньо збирали підписи за відставку В.Яреми – «Самопоміч», Радикальна партія Ляшка, зайняли деструктивну позицію щодо запропонованої Президентом України кандидатури на посаду Генерального прокурора?

У тому, що вони не голосували за подану кандидатуру, нічого поганого не бачу – у них є своє бачення і це нормально. Хочу висловити свою думку щодо їхніх пропозицій. Йшлося про те, щоб призначати Генерального прокурора на цих засадах, які має Антикорупційне бюро: громадськість пропонує, Президент на основі поданих кандидатур визначається і вносить на розгляд Верховної Ради України. А це тягне за собою внесення змін до Конституції. На сьогодні, згідно з Конституцією, Президент наділений повноваженнями призначати Генпрокурора після погодження у Верховній Раді України. А отже, якщо чекати внесення змін до Конституції, а це досить тривалий процес, бо в ньому бере участь і Конституційний суд, і на їх основі проводити процедуру призначення Генерального прокурора, то це може розтягнутися в часі мінімум на пів року. А створення комісії з відбору кандидатури ще на місяць відтермінувало б вирішення прокурорського питання – тобто, довелось би чекати жовтня.

Це те ж саме, що із скасуванням депутатської недоторканості – аж у вересні ми зможемо остаточно прийняти рішення з цього питання.

І дивно, що «Самопоміч» та Радикальна партія Ляшка наголошують, що в Україні ще багато прокурорів, які порушували незаконні кримінальні провадження проти майданівців, і їх потрібно негайно звільняти. А як вони хочуть їх позбутися, якщо не буде Генерального прокурора? Виконуючий його обов’язки не наділений повноваженнями звільняти і призначати прокурорів.

А отже, позиція цих двох депутатських фракцій – це чистої води піар.

Якщо є політична воля, щоб прийняти пропозицію щодо обрання прокурора, і я, до речі, цю пропозицію підтримую, то будь ласка, призначайте і хай працює. Головне, щоб був Генпрокурор і щоб було з кого спитати, бо з виконувача обов’язків не спитаєш. А якщо не буде працювати так як потрібно, то через три-чотири місяці і його можна буде відправити у відставку.

Якщо не думали вирішувати питання щодо призначення Генпрокурора, то не потрібно було чіпати В.Ярему – хай би працював, поки буде готуватись нормативно-правова база призначення і звільнення Генерального прокурора.

Але звільнили Генпрокурора – була на це політична воля, я також за це підписався і був готовий до голосування. Я погоджуюся з тим, що В.Ярема десь не зміг працювати у даній системі. Але він показав, що є офіцером, який йде з цієї посади з гідністю. До нього таких вчинків не робили, на чому наголосив у виступі на сесії Президент України П.Порошенко.

Я стою на тому, якщо йде людина з посади Генерального прокурора, то на її місце має бути призначена інша. Щодо кандидатури В.Шокіна, то були депутати, що не голосували за нього, але проти нього ніхто жодного слова не сказав. Чому? Якщо у вас є позиція, то скажіть чому ви проти. Запропонуйте когось іншого з прокуратури, досвідченішого, молодшого. Хто заважав це зробити? Адже знали вже кілька днів про те, що йде до вирішення кадрового питання щодо Генпрокурора.

Можна лише догадуватись для чого це усе робиться. Чи не для того, щоб не працювала Генпрокуратура і можна було робити свої чорні справи.

І що ми побачили у кінці? Те, що за кандидатуру В.Шокіна проголосувала уся Верховна Рада, крім депутатів від двох партій.

Так, насправді було зафіксовано факт, що два депутати тиснули на кнопки двома руками. Це були люди не з коаліції. Я вважаю, що це неправильно і потрібно переголосувати, щоб поставити на цьому крапку. Щоб все було згідно з буквою закону. Але, на мою думку, переголосування має відбутись, як і було голосування при присутньому у сесійній залі Президенті, який відбув до Мінська для участі у переговорах в нормандському форматі. Одночасно він би й поінформував про підсумки переговорів.

Я стою також на тому, що необхідно запровадити кримінальну відповідальність за голосування «за друга». Тому що не може людина брати на себе відповідальність і голосувати за іншого депутата, якими б вони друзями не були. Це неприпустимо.

Богдан Матківський, народний депутат УкраїниСоздан 11 фев 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником