Трускавецький вісник № 28 (949) від 18 лютого 2015 р.

 

Трускавецький вісник № 28 (949) від 18 лютого 2015 р.

18.02.2015У номері: Інтерв`ю з Теодозієм Копком; Душа народу бринить у слові; Державна реєстрація актів цивільного стану для біженців; Інформує податкова.

Новини Трускавця та регіону

Підприємці Дрогобиччини передали автомобіль бійцям ДУК “Правий сектор”

Як інформує прес-служба Дрогобицької РДА, сьогодні, 18 лютого, перед будинком Дрогобицької районної ради та райдержадміністрації відбулося урочиста передача автомобіля “Mitsubishi” бійцям 5-го батальйону Добровольчого Українського Корпусу “Правий сектор”, який бере участь у бойових діях на сході України. Ця подія відбулася завдяки підтримці підприємців Василя Танчука, Юрія Мацигіна та Володимира Кухара, який крім цього є депутатом Дрогобицької районної ради.

Голова райради Михайло Сікора у своєму короткому виступі побажав воїнам, щоб цей автомобіль завжди допомагав їм у виконанні бойових завдань, а їм живими, неушкодженими і з перемогою повернутись у свої домівки.

Власна інформація

Віримо в краще, але готуємось до гіршого

Сьогодні ніхто не може бути впевненим в завтрашньому дні. Цим твердженням керується і міський голова Борислава. «Вірити потрібно в краще, але готуватись до гіршого», - говорить Володимир Фірман. Приміщення Бориславської міської ради має хороше підвальне приміщення, яке б у випадку надзвичайної ситуації змогло служити для захисту громадян. Проте завжди не вистачало коштів і часу на його впорядкування.

Так, минулого тижня працівниками відділів та управлінь міської ради було розпочато роботу з влаштування цього приміщення. Спільно з КП «Еко-місто» було розширено віконний проріз до розмірів проходу, очищено від засмічення. Планується зрізати на пів метра рівень землі, залити бетонну підлогу, влаштувати обігрів, встановити елементарні оснащення для перебування людей.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Маленькі серця дарують велику любов

Сьогодні в час неоголошеної війни на сході України, наступу агресора на нашу територію важливо пам’ятати про наших мужніх і безстрашних воїнів, робити для них невеликі подарунки.

Так, напередодні святкування Дня Валентина у Трускавецькій міській центральній бібліотеці учні ЗСШ№1 власними руками створили сердечка-валентинки та написали листівки-побажання для воїнів АТО. З великою любов’ю та вірою у перемогу наших солдат, діти прошивали кожну ниточку у своїх подарунках, а листівки просякнуті побажаннями: «Повертайтеся живими!», «Ви переможете!», «Ми чекаємо Вас!».

До цієї акції долучилися і читачки Трускавецької центральної бібліотеки Ірина Носова та Ольга Зомбік, завдяки яким вдалося закупити солодощі (печиво, цукерки) для військових. Все зібране працівники бібліотеки передали у міський штаб допомоги воїнам АТО.

Маємо надію, що ці маленькі сердечка, створені дітьми, принесуть велику радість у серця і душі наших охоронців, будуть надавати їм наснагу у боротьбі з окупантом, а можливо для когось з них стануть оберегом від ворожих куль. Повертайтеся живими!

Дякуємо всім тим, хто долучився до акції. Слава Україні! Героям Слава!

Діана Боднарчук, зав. відділу обслуговування Трускавецької ЦБ

Теодозій Копко: «Майдан – це душа кожної людини, яка вірить у правду»

Рівно рік тому, в лютому 2014 року було зламано хребет системі Януковича. Три напружені криваві дні 18-20 лютого завершили тримісячний Євромайдан, щоб відкрити нову сторінку в українській історії. Слово «Майдан», яке в історію вписав 2004 рік, отримало нове значення, новий зміст. Появилися нові символи, нові надії, а згодом і нові розчарування.

Про Майдан як явище спілкуємося сьогодні з активним учасником Революції Гідності Теодозієм Михайловичем Копком.

- Пане Теодозію, яким у Вашій пам`яті залишився Майдан? Як все починалося, як піднімався Трускавець і чи виконав Майдан свою місію?

- Коли це все починалося, то було зрозуміло кожній мислячій людині, що час настав. Час змін. Треба було брехню, яка вкоренилася у кожну сферу життя, міняти на правду. Бо не можна було дальше в тій брехні жити.

Про необхідність Майдану можна судити по тій величезній кількості людей, які його творили. А творили його не тільки ті, хто безпосередньо їхав до Києва і був учасником тих подій, але і хто підтримував його в душі, хто допомагав грішми та продуктами, хто може не мав можливості поїхати, але переживав за Майдан.

Неправда проникла у всі сфери нашого життя – в правоохоронні органи, податкову, екологію, інформаційний простір, у владу, у всі міністерства, словом, всюди. Так далі існувати не могло.

Люди почали їхати на Майдан, особливо після побиття студентів-дітей. В тому числі їхали і з Трускавця. Не кожен хотів себе афішувати, адже невідомо було, чи вдасться перемогти, але так було – в душі кожен переживав за Майдан.

Міський голова Трускавця дав вказівку створити всі умови для людей, які мали бажання їхати до Києва. Був створений штаб, розпочався збір допомоги. З Трускавця ми відправили дійсно багато людей, а головна причина в тому, що ми мали таку можливість. Коли штаб розпочав свою роботу, почали приносити гроші і місцеві, і відпочивальники. В холі міської ради були виставлені скриньки, і люди приходили і приходили, приносили гроші, а ми відповідно організовували автобуси. Пригадую, одна жінка принесла гроші і вкидала їх до скриньки протягом двох хвилин, так багато було купюр.

Стебник, Борислав, Доброгостів, Уличне та інші наші сусіди не мали можливості відправити таку велику кількість транспорту до Києва як Трускавець, тому часто жителі цих міст та сіл виїжджали на Майдан із Трускавця. Трускавецький штаб надав їм таку можливість. Трускавець відправив на Майдан дуже багато автобусів – завдяки жертовності і трускавчан, і відпочивальників.

Був клич – чим більше людей буде на Майдані, тим більше маємо шансів скинути януковицьке ярмо. Люди їхали і це був безперервний процес.

Я до сьогодні перебуваю під враженням Майдану, під враженням того, як наш народ зумів самоорганізуватися. Там не було питань, чи ти старший, чи ти молодший, потрібні були всі, кожен знаходив своє місце, йшов туди, де міг бути корисним великій спільній справі. А ще мене вразила духовність – люди молилися і в автобусах, і на Майдані. Молитва на Майдані була кожну годину, було багато священиків, які нас там благословляли, з Трускавця, Стебника, з усієї України. Стало зрозуміло, що народ повстав за правду і за справедливість, тож наша віра в перемогу міцніла.

- А чи пригадуються Вам якісь прикрі моменти?

- Так, було й таке. Мені як людині із 25-літнім стажем роботи в ДАІ (а я цей шлях пройшов від сержанта до начальника відділення) було нестерпно боляче бачити, як нас зупиняли наші дрогобицькі даішники, як свідомо затримували. Оскільки мене вони знали особисто, то пропускали без перешкод, але багатьом нашим водіям створювали перешкоди. Вже тоді нашим галичанам бандитська влада не сильно довіряла, тож старшими над нашими хлопцями в ДАІ ставили людей з Донецька чи Харкова.

Крім того, залякували керівників-перевізників, щоб ті не давали автобусів для поїздок на Майдан, щоб не їхали туди, бо «будуть писати пояснення у Генеральній прокуратурі».

Але ми вирішували ті всі питання і люди їхали коли хто міг. Одні їхали на вихідні, інші мали можливість їхати в будні. Ми розуміли – якщо людей на Майдані ставатиме менше, то влада справиться з протестантами дуже легко.

- Чи є щось таке, що запам`яталося Вам з тих днів найдужче?

- Особливо мені запам’яталося, коли ми повернулися з Майдану до Трускавця, стомлені, після важкої та тривалої дороги. Ввімкнув вночі телевізор, а там – крик, писк, виступає Руслана Лижичко, каже, що пробують розігнати Майдан силою. І ми знову вирушили в Київ – тоді нас виїхало з Трускавця 5 автобусів. Перед виїздом ми тут, в міській раді, написали такий лозунг: «Майданівці, пробачте нас, що ми вдома спали, а ви своїм життям майбутнє захищали». Я тримав цей плакат і його зачитували зі сцени.

Тоді люди прибували як вода, їхали з Дрогобича, Стрия, Долини, їхали з Кіровограда, Дніпропетровська, всі обнімалися, плакали, раді, що пережили ту ніч. Люди розділилися на колони, одні пішли до суду, щоб вимагати звільнення безпідставно затриманих активістів, інші пішли до телебачення, на яке тоді чинився сильний тиск.

Нам було зрозуміло, що так вічно продовжуватися не може, люди не можуть їздити туди-сюди, треба більш активно підключати киян. Як розбудити Київ? Ми, трускавчани (а тоді там було кілька наших депутатів, був Ігор Кісак, був я із друзями) порадилися і вирішили, що треба піднімати Київ. Це було тоді, коли ми йшли до «1+1», а люди стояли на балконах і махали нам прапорцями. Ми почали кричати «Київ, вставай!». Так що це гасло придумали ми, трускавчани, як і те, про яке я вже казав: «Майданівці, пробачте нас, що ми вдома спали, а ви своїм життям майбутнє захищали». І тоді Київ почав підніматися – це було величезним досягненням.

Придумали ми і як у величезній кількості людей розпізнавати ворога. Ви ж знаєте, що тоді запускали різних провокаторів, тітушок. Коли ми бачили підозрілу групу людей, то кричали «Слава Україні!». Бувало, що їм аж щелепи зводило від ненависті до нас, то ми вже знали, що це не наші, а заслані. Бо по людях видно: коли вони підтримують ідею, то відповідали нам із роз`ясненими обличчями «Героям слава!».

Ми відчували підтримку європейців, особливо поляків. На Майдан приїжджали депутати польського сейму, депутати Європарламенту. Ми були горді з того, що Європа нас чує і розуміє, що ми не такі, як нас намагається подати Росія. На Майдані було телебачення з усього світу, журналісти подавали правдиві та неупереджені новини і так світ зміг побачити, яким насправді є Майдан.

Що ще можу сказати про Майдан? Згуртованість, дисципліна на найвищому рівні, пиятики не було, кожен на Майдані сам себе знаходив. Майдан існував як єдиний організм, як жива стихія. Один одному допомагав, треба було – робили прохід, якщо комусь ставало зле, то передавали на руках. Про Майдан ще будуть писати книжки і це мають бути сильні книжки. Майдан – це душа кожної людини, яка вірить у правду.

- Доводиться чути, що в Україні буде третій Майдан, що ті, що воюють на Сході, готові повернути зі зброєю на Київ. Як Ви розцінюєте такі настрої?

- Якщо чесно, то людей можна зрозуміти. Бо нема того, чого б хотілося, зміни не проходять так, як хотіли б ті, що тоді стояли на Майдані і ризикували життям.

Але треба розуміти, що йде страшна війна і є страшна корупція. Для мене ці обидва лиха є рівновеликими. Ми маємо стабілізувати ситуацію, а не розхитувати її закликами до третього Майдану.

Проти нас Російська Федерація використовує всі засоби – це і зброя, і фінанси, і інформаційна війна. А це велика держава, велика потуга, якій Україна кинула виклик. В цій ситуації ми маємо бути мудрими, консолідуватися, об’єднуватися навколо правди. А правда є лише одна!

Якщо якісь органи влади діють неправильно, то ми їм маємо допомагати, вказувати на помилки. Якщо не допомагають поради та критика – виводити на чисту воду. А третього Майдану хочуть Путін, Російська Федерація, різні козачки.

Боротися з брехнею треба. Ми маємо право і можемо збиратися, висловлювати недовіру. Але без шин, без хамства, без рукоприкладства.

- Ви згадали про корупцію як одну з головних проблем, які після Майдану так і не вирішили. Чи можна її побороти в принципі?

- Я розкажу Вам історію із свого життя, яку можна назвати «Як я боровся з корупцією». Я вже казав, що 25 років пропрацював у ДАІ. Перед тим як піти на пенсію, я працював у Бориславі і вирішив навести лад в такій галузі як пасажирські перевезення. Коли я почав діяти згідно чинного законодавства, не дозволяв перевантаження, не дозволяв старі переобладнані авто, то відразу відчув дуже сильний опір. Першим до мене звернувся начальник міліції (тоді, шість років тому, ДАІ ще не підпорядковувалося міліції) і попередив, що я буду мати неприємності. Я його вислухав, але продовжував робити своє. Тоді до мене зателефонували з прокуратури.

Виявилося, що ті автобуси, які їздили, були або прокурора, або впливового обласного депутата, або інших чиновників. А працюють на тому автобусі прості водії. Слава Богу, що я мав 25 років вислуги, написав рапорт і пішов на пенсію, хоча і з скандалом.

До чого це я веду? Коли є зверху воля щось змінити, то все можна зробити. На даний час, якщо чесно сказати, є ніби певні намагання щось змінити. Але волі до змін такої як хотілося б я не бачу.

Господар дбає про своє обійстя, у нього порядок і в хаті, і в стайні, і на подвір`ї. Він слідкує за тим, щоб бур`ян вчасно виполювати, щоб був урожай. Коли не прополювати бур`ян, то він заглушує добру рослину, яка не вродить і згине. У господаря все працює на розвиток, на добробут.

Хоча я не розчарований. Люди правильно діяли, люди хотіли змін. Майдан був потрібний, однозначно. Він змінив не лише країну, він змінив нас.

- Пане Теодозію, від часу подій на Майдані минув рік. Ситуація непроста була, є і залишається. Як Ви прогнозуєте, чим все це закінчиться?

- Боротьба правди і неправди є вічна. Я вірю, що буде перемога правди. Але коли і якою ціною – відповісти не можу.

Спілкувався Володимир Ключак

Душа народу бринить у слові

/До Міжнародного Дня рідної мови/

Із самого малечку в словах рідної мови людина відкриває для себе великий і чарівний світ життя. Мова – безцінний скарб народу. В ній відбито його характер, психічний склад, історію, звичаї, побут. Як найдорожча спадщина, як заповіт поколінь передається нащадкам любові до свого народу рідної мови.

Калиновою, солов’їною назвали прекрасну українську мову поети. Це неповторна мова Шевченка і Франка, Лесі Українки і Коцюбинського, Тичини і Сосюри, Рильського і Малишка сучасних представників красного письменства.

Українська мова - одна з найрозвиненіших у світі. Вона має величезний лексичний фонд, багату синоніміку. Ось узяти б слово лелека. Це не єдина назва птаха. Він і чорногуз, і бусол, і бузько, і гайстер. А яка різноманітність граматичних засобів, скільки зменшено - пестливих форм: вітер - вітерець, вітрець, вітрик, вітронько; збільшені – вітрище, вітровище, вітрюга, вітрюган, вітрисько; сильний вітер - вітровій.

Окраса української мови – її милозвучність, яка створюється і чергуванням у - в, і - й на межі слів, і уникненням збігу більш ніж двох приголосних: радість, але радісний; щастя - щасливий, Запоріжжя - запорізький!

У чудових народних піснях, сповнених задушевності, ліричності, на кожному кроці зустрічаємо слова з пестливими, зменшувальними суфіксами, що створює атмосферу доброзичливості, інтимності. Це перед усім особові імена: Марусенька, Романочко, Іванко та інші.

А скільки тепла, чистоти в словах козака, який прощається з коханою дівчиною:

Сказав: "Прощай, дівчинонько,

Прощай, миленька, чорнобривенька,

Їду в чужую сторононьку".

Українську мову шанують в світі. Твори українських письменників перекладено в багатьох країнах; водночас тисячі томів світової літератури видано українською мовою.

У плідному спілкуванні з іншими мовами українська вбирає з них крилаті слова, найвлучніші вирази, вживаючи їх як власні, і ми не завжди замислюємося над тим, звідки вони потрапили до нас. Такі запозичення входять у фонд загальнолюдської культури, вони притаманні кожній розвиненій мові. Пропагуючи свою мову в світі, ми пропагуємо власну культуру, її надбання, збагачуючи світову культуру.

Згадаймо, які справили враження на Європу гастролі українського хору Кошиця перед першою світовою війною, відкривши світові цілий материк оригінальної і багатющої культури, а з нею - і наш народ. Так за допомогою мови відбувається "переливання" духовних цінностей, транспонування їх іншими мовами, завдяки чому наша духовність стає органічною частиною духовності інших народів, а існування нашого народу з маловідомого у світі факту стає невід’ємним фактором світової цивілізації.

Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродження української мови, державності, нації. За нас цього ніхто не зробить. Це наш історичний обов’язок, виправдання нашого перебування на цьому світі. Не перекладаймо цього тягаря на плечі своїх нащадків, бо може бути запізно.

Діймо. В ім’я нашого народу, в ім’я найвищих ідеалів людства - свободи і справедливості.

Підготувала бібліотекар абонементу Трускавецької ЦБ Віра Заяць

Інформує податкова

Чи потрібно повідомляти про прийняття працівників на роботу

Законом України від 28.12.14 р № 77-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» внесено зміни до ст. 24 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року зі змінами і доповненнями. А саме, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Разом з тим повідомляємо, що роз’яснення щодо застосування вказаної норми законодавства буде надано ДФС України після розробки та затвердження Кабінетом Міністрів України порядку повідомлення роботодавцями центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Центр обслуговування Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ до послуг платників податків

У Центрі обслуговування платників податків суб’єктам господарювання та громадянам надається весь спектр якісних послуг: приймання вхідної кореспонденції, надання податкових консультацій, надання доступу до публічної інформації, запис на прийом до посадових осіб, надання можливості ознайомлення та/або отримання друкованої продукції, використання комп’ютеризованого робочого місця, або доступ до мережі Інтернет або через Wi-Fi, приймання вхідної кореспонденції, приймання податкової звітності, видача довідки-підтвердження статусу податкового резидента України, проведення звірки з платником податків стану розрахунків з бюджетами за податками, зборами.

За січень 2015 року Центром обслуговування платників податків Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ було надано 236 послуг. в тому числі: видача картки платника податків про реєстраційний номер з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків –64, видача довідки про реєстрацію книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат єдиного податку - 75, реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 14, видали довідок про подану декларацію про майновий стан і доходи 29, прийнято та внесено до бази даних 3684 декларації платників податків.

Порядок обчислення та сплати транспортного податку

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» (далі – Закон 71), який набрав чинності з 01 січня 2015 року, запроваджено транспортний податок.

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об'єктами оподаткування.

Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування, а базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Сплачується податок юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Сума орендної плати, що виплачується за договором оренди рухомого чи нерухомого майна оподатковується військовим збором

За договором найму (оренди), наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк, за користування якого з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Це визначено ст. 759, ст. 762 Цивільного кодексу України із змінами та доповненнями.

Згідно з п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підр. 10 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ.

Так, п. 163.1 ст. 163 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

До загального місячного (річного) доходу платника податку, включаються, зокрема, суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору (п.164.2.2 п.164.2 ст. 164 ПКУ) та дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пунктом 170.1 статті 170 ПКУ (п.п. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).

Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підр.10 розд. XX ПКУ (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підр.10 розд. XX ПКУ).

Таким чином, сума орендної плати, що виплачується за договором оренди рухомого (нерухомого) майна підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.

З якої дати всі податкові накладні підлягають реєстрації в ЄРПН

Починаючи з 01.01.2015, всі податкові накладні та розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронній формі.

До 01.02.2015 платникам ПДВ надано можливість реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних незалежно від суми ПДВ, що міститься у податковій накладній/розрахунку коригування.

З 01.02.2015 обов’язковій реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до них, складені починаючи з 01.02.2015, в тому числі податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, а також податкові накладні, що не надаються покупцю, незалежно від суми ПДВ, вказаній в такій податковій накладній.

Нагадаємо, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями).

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Особливості проведення державної реєстрації актів цивільного стану за заявами громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території

З метою належної реалізації прав та інтересів осіб, які вимушені залишити місця проживання внаслідок обставин, пов’язаних з проведенням антитерористичної операції на території України, відділами державної реєстрації актів цивільного стану застосовуються відповідні положення Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, при розгляді заяв вказаних осіб щодо державної реєстрації актів цивільного стану, Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, за принципом аналогії закону.

У зв’язку з неможливістю виконувати повноваження відділами державної реєстрації актів цивільного стану Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, на тимчасово окупованих територіях, проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання за заявами громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України, здійснюються відділами державної реєстрації актів цивільного стану за межами цієї території (на вибір громадян).

За заявами громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України, державну реєстрацію актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання здійснюють відділи державної реєстрації актів цивільного стану за місцем їх фактичного проживання, перебування.

У разі необхідності внесення змін до актового запису цивільного стану, що зберігається на тимчасово окупованій території України, цей запис попередньо поновлюється у відділі державної реєстрації актів цивільного стану за фактичним місцем проживання, перебування громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України; у відділі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника.

У разі якщо неможливо витребувати документи про державну реєстрацію актів цивільного стану у зв’язку зі зберіганням актових записів цивільного стану на тимчасово окупованій території України, актовий запис цивільного стану поновлюється у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, до якого подано відповідну заяву громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території України; у відділі державної реєстрації актів цивільного стану за фактичним місцем проживання, перебування громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України; у відділі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника.

У разі якщо неможливо витребувати підтвердження відповідності відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян даним паперових носіїв актових записів цивільного стану або копії актових записів цивільного стану у зв’язку з тимчасовою окупацією території України, державна реєстрація актів цивільного стану підтверджується відповідними свідоцтвами, якщо вони не містять незастережених виправлень, дописок чи явних ознак підробки.

Зазнали певних змін окремі питання, пов’язані з державною реєстрацією розірвання шлюбу.

Зокрема, при одержанні заяви про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду, у випадку, якщо актовий запис про шлюб зберігається на тимчасово окупованій території України, перевірка відділом державної реєстрації актів цивільного стану наявності в актовому записі про шлюб відомостей про розірвання шлюбу здійснюється лише за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян без надіслання відповідного запиту за місцем зберігання актового запису про шлюб.

При необхідності доповнення актового запису про розірвання шлюбу, який був складений за заявою одного з подружжя, у разі зберігання цього актового запису на тимчасово окупованій території України, державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану, до якого подано заяву про розірвання шлюбу на підставі рішення суду.

Відмітка про розірвання шлюбу за рішенням суду проставляється в паспортах громадян України, шлюб між якими розірвано, у разі їх звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану та пред’явлення рішення суду.

Світлана Левицька, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Трускавецького міського управління юстиції у Львівській областіСоздан 18 фев 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником